WOW! Eesti Mootorrattahooaja Lõpetamise paraad on Guinnessi rekordi vääriline

Kas sina teadsid, et Eesti Mootorrattahooaja Lõpetamise paraad on olnud läbi aegade üks suurimaid mootorrataste paraade maailamas. Sobrasin veidi ringi Guinnessi rekordite veebilehel ja tegin päris mitu lõbusat avastust.

Ranto Lupp Eesti Mootorrattahooaja Avamine

Esimene avastus: “Ühes rivis sõitvate mootorrataste Guinnessi rekord” on kõigest 1100 mootorratast. Võrdluseks toon kohe Eesti Mootorrattahooaja Lõpetamise 2014 aasta numbri, mis oli 2734 mootorratast, seda küll kaheses reas, aga kui rivi nüüd üheseks ajada, on rekord juba kordades ületatud.

img_7713

Teiseks lemmikuks oli “enim erinevaid mootorratta marke ühes paraadis“, mis on püstitatud 2013 aastal Peruus samuti ühe sündmuse käigus. Selleks rekordi tulemuseks on 31 erinevat mootorratta marki. Mis äsja tehtud küsitluse põhjal, meie Facebooki lehel, on ka täiesti ära söödav tulemus. Kuidas käituda? ¯\_(ツ)_/¯

paraadi kaart GIF

Eesti Mootorrattahooaja Lõpetamise 2016 paraadi andmed

Eesti Mootorrattahooaja Lõpetamine on pikk traditsioon ja harrastajate aasta tähtsündmus, kus kogunevad kokku tuhanded mootorratturid ja kümned tuhanded huvilised, et nautida üheskoos üht päeva, tehes seda, mida ühiselt armastatakse – vaadata ja sõita mootorratastega. Kuidas käituda? Tule lihtsalt paraadile ja rekordid sünnivad.

Asukoht: Pärnu
Algus: 16:30
Pikkus: 32 km
Kestvus: 46 min

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.