UBERI teenuseid saab nüüd pakkuda ka mootorrattaga. Mis on UberMOTO?

Maailma suurim ning populaarseim sõidujagamise äpp Uber laiendab pidevalt oma teenust. Kui hiljuti alustati USAs teenuse osutamist helikopteritega, siis hiljuti käivitati Taimaal motorolleriga sõitmise võimalus. UberMOTO on suunatud arenevate turgude suurlinnadele, kus on suured liiklusummikud. Pilootprogrammina testitakse teenust esialgu Bangkokis, kui see osutub seal populaarseks siis laiendatakse seda mujalegi.

uber motoTaimaal asuvate Uberi kasutajate jaoks on äppi tekkinud teiste sõiduvahendite kõrvale UberMOTO valik. Uut teenust saavad pakkuda kõik juhid, kes läbivad Uberi eelneva taustakontrolli. Turvalisuse tagamiseks on juhtidel kohustus kanda kaasas lisakiivrit, mis on mõeldud klientidele.

UberMOTO sõidualustustasu on 10฿ (ca. 0,25€), kilomeetri hind on 3,5฿ (0,08€) ning minutitasu on 0,85฿ (0,02€).

Kuigi Uber väidab oma pressiteates, et UberMOTO on mõeldud arenevatele turgudele, kus on motorollerid väga populaarsed saab sama öelda ka Lääne-Euroopa linnade kohta. Sellest hoolimata ei ole Uber hetkel veel andnud teada, kas teenus käivitatakse kunagi Pariisis, Barcelonas või mõnes muus Euroopa linnas.

Ise olen natukene mures paari mõttega. Kui juhiks on väiksem õrnemaasoo esindaja ja sõitasoovija kergemas keskaes ning mehekaalus? (100+ kg)

Teiseks ei piirdu teenusepakkuja kindlasti mootorrolleritega, vaid hüüdlause on SÄÄSTA RAHA, SÄÄSTA AEGA, mis lubaks ka sõita julgelt mõne oluliselt kiirema mootorrattaga. Teenuse muudab see kindlasti oluliselt atraktiivsemaks ja samas ohtlikumaks.

Samas, kellele ei meeldiks saada ühest linnaotsast teise, mõne minutiga ja turvaliselt Harley-Davidsoni või Ducati seljes? Kas kasutaksid sellist teenust ka Eestis?

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.