Sel nädalavahetusel Tartus toimuv motomess Motoexotika on läbi aegade suurim

Reedest pühapäevani on Tartu Näituste messikeskuses avatud motomess Motoexotika. Messil on esindatud uus mototehnika, lisavarustus ning restaureeritud ja ümberehitatud kaherattalised.

Mototeemalisi messe on Tartu Näitused korraldanud 14 aastat ning Motoexotika on esimene omataoline Eestis. Seekordne mess on läbi aastate suurim, hõivates kolm messihalli ning üle 4200 ruutmeetri põrandapinda.

Mototehnikat on Motoexotika projektijuhi Anders Urbeli sõnul messil igale maitsele – ühtekokku üle 200 mootorratta, ATV ja motorolleri. Samuti saab näha veesõidukeid ja autosuvilaid. “Eestis müüdavast uuest mototehnikast on messil esindatud suurem osa tuntud kaubamärkidest. Kuivõrd motohooaja alguseni pole palju aega jäänud, näeb laiem avalikkus messil mitut uudismudelit esmakordselt,” rääkis Urbel.

Motoexotikast on aastatega saanud traditsiooniline motomeeste kohtumispaik, kus algavaks hooajaks varustust ning mototarvikuid valida. Tänavu on korraldaja sõnul tootevalik väga mitmekülgne, hõlmates nii kiivreid ja kaitseriietust kui varuosi. “Ka teise ringi kaupa saab messile uudistama tulla, üles seatakse Motoexotika mototäika, kus müüakse peamiselt kasutatud motovarustust,” kirjeldas ta.

Oma koht on messil ka uunikumidel ning projektiratastel, näiteks seatakse üles ajaloolist mootorrattamarki Zündapp tutvustav ekspositsioon. Parima projektiratta valimisel kaasatakse publikut.

Aastaid tagasi Motoexotikalt hoo sisse saanud tsikliloos teeb tänavu õnnelikuks suisa kaks külastajat, sest kõigi loosikupongide soetanute vahel loositakse välja Harley-Davidson XG750 Street ning CFMoto CF 650-TR.

Motoexotika avab uksed reedel, 24. märtsil ning kestab pühapäeva, 26. märtsini. www.motoexotika.ee

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.