Laupäeval toimub pidulik Eesti Mootorrattahooaja Lõpetamine

Laupäeval, 19.septembril algusega kell 11 toimub Pärnus Supeluse tänaval mootorratturitele hooaja lõpetamist tähistav sündmus, mis on saanud traditsiooniks kõikidele motoentusiastidele. Päev on ennekõike mõeldud kõikidele huvilistele ja ka neile, kel huvi alles tärkamas.

Juba 16. korda järjest toimub traditsiooniline üritus kõigile, kellele tähendab Eesti Mootorrattahooaja lõpetamine rahulikku hooajale joone alla tõmbamist. Mootorratturite kogunemine algab laupäeval Pärnus Supeluse tänaval kell 11.00.

„Kui selle aasta avamine kahjuks ära jäi, siis lõpu üritusega liigume 100% edasi. Inimesed peavad ka kriisiaegadel leidma võimalusi koguneda ja ennast hästi tunda. Kuuldavasti on kõige suurem ohutegur stress ja teadmatus. Aegajalt tuleb, vaatamata kõigele, ka selle leevendamisele võimalus anda“, sõnas motoklubi Wildcards MC Pärnu esindaja Alo-Martin Mathiesen.

Mootorrattahooaja lõpetamine on ennekõike kogupere üritus, kus saab tutvuda inimeste ja nende masinatega. Küsida nõu kuidas ja miks üldse alustada ning muidugi, et päeva mõnusalt nautida. Kohal on erinevad motoklubid, kes on sõbralikud ja alati abivalmis. Lastele pakub rõõmu Minifarm puldimasinatega ning Naerulinn mängude ja üllatustega. Vanematel on võimalus proovida Harley-Davidsoni ja Indiani mootorrattaid ning nendega isegi paraadist osa võtta.

„Tegemist on ainulaadse sündmusega Baltikumis, kus koguneb igal aastal rekordarv mootorrattaid ning sooritatakse koordineeritud paraad läbi Eesti suvepealinna Pärnu,“ sõnas motoklubi Wildcards MC Pärnu esindaja Alo-Martin Mathiesen.

,,Loomulikult ei tähenda hooaja lõpetamine, et kõik nüüd suure hurraaga enda mootorrattad ära panevad, vaid pigem mõnusat ajaveetmist sõpradega, et suveseiklused kokku võtta. Selle aasta suvi osutus üheks ilusamaks ning arvatavasti sai mootorratturitel ka kõvasti kilomeetreid kokku. Enamus vaatamisväärsused olid hüljatud ja vabalt avastamiseks lahti ning muljetamise jaoks peaks materjali jätkuma,“ muheles Mathiesen.

Supeluse tänavale ehitatakse üles uhke festivali ala, kus on võimalik soetada varustust ning kaeda igasuguseid kaherattalisi. „Varasemast üritusest populaarseks saanud ’’Foodtruckid’’ on kohal ka seekord,“ lisas Mathiesen.

Mathieseni sõnul on kõigi osalejate ja külastajate jaoks üritusel kohal motoklubi Wildcards MC liikmed, et pakkuda huvilistele kasulikku infot: „Meie motoklubi liikmed on üritusel kohal, et vastata küsimustele, mis sind on huvitanud, aga mida ei ole osanud varem kusagilt küsida. Samuti on kohal tuhanded mootorratturid igast ilmanurgast, kelle erinevaid rattaid saab vaadata piki Supeluse tänavat, mis on motoparaadi kogunemiskoridori tarbeks kinni pandud.“

Kell 16.00 toimub pidulik lõpukõne, mille järel astub üles võrratu Liis Lemsalu.

Kell 17.00 algab Baltikumi suurim mootorrataste paraad läbi Pärnu linna. „Palume kõigil järgida turvameeskonna juhiseid ning liigelda Eestis kehtivate liikluseeskirjade järgi. Paraadis sõitmine on vastutus kõigile osavõtjatele. Et ära hoida vigastusi, palume kõigil suhtuda lugupidamisega ettevõtmisse. Samuti soovime, et kõik paraadi alustajad selle ka lõpetaks, et ei tekiks suuri tühimikke, mis võivad ristmikel segadusi või isegi liiklusohtlikke olukordi tekitada. Paraad on mõeldud elunautlejatele ning sellesse peaks suhtumagi nagu ühte toredasse seiklusesse,“ tahab motoklubi Wildcards MC eestkõneleja Alo-Martin Mathiesen veel meelde tuletada.

Kogu päeva viib läbi õhtujuht MC Holtergeist ning mõnusat muusikat mängivad DJ-d Hot n’ Handsome.

Võimsa motopäeva lõpetuseks kutsub Wildcards MC ööklubisse Sugar, et maha pidada raju pidu, kus astub üles Ikevald Rannap oma ansambliga Rocket ja loomulikult Pärnu oma DJ-d Hot n’ Handsome ning Dr Diisel.

„Üritust on kõigil võimalik toetada võttes osa loosist, kus on võimalik võita kõige muu seas ülivinge käekell, mille on välja pannud AEGAON Watches.

Kogu Eesti Mootorrattahooaja avamist korraldab Wildcards MC. Päevane üritus on kõigile tasuta.

Üritus toob kaasa ümberkorraldusi linna liikluskorralduses ning paraadi ajal võib linnas olla häiritud ka bussiliiklus. Vabandame võimalike ebamugavuste pärast ja palume jälgida liiklusmärke.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.