Harley-Davidson näitab Tartu motomessil esmakordselt Eestis uut elektrimootorratast LiveWire

Eeloleval nädalal saabub Eestisse LiveWire, mis tähistab Harley-Davidsoni ajaloo esimest elektrimootorratast. Tsikli Eesti esmaesitlus toimub 13.-15. märtsil Tartu motomessil Motoexotica.

Tootja lubab täis laetud akuga sõiduulatuseks vähemalt 158 kilomeetrit. Livewiret on võimalik laadida tavalise koduse pistikupesaga ning ka kiirlaadijaga. Kiirlaadimisel kulub täielikuks aku täitmiseks umbes tund aega.

Särtsakas 105-hobujõulise mootoriga kaherattaline kaalub vaid 249kg, mis teeb sõiduelamuse ja kurvide läbimise eriti nauditavaks. Uuel elektrijõul töötaval Harley-Davidsonil on seitse sõidureziimi, mis kontrollivad elektrooniliselt tsikli võimsust, laadimist, pidamist jne. Mootori seadeid on kerge muuta läbi 4,3-tollise puutetundliku ekraani, mille saab vajadusel ka Androidi või iOS seadmega läbi bluetoothi ühendada.

Foto: Harley-Davidson Tallinn

Tehase andmetel pakub LiveWire oma agressiivse välimuse ja twist-and-go gaasiga elektriseerivat kogemust. Koos suure jõudlusega SHOWA esi- ja tagavedrustuse ning H-D/Michelin Scorcher sportrehvide ja Brembo monoplokk-piduritega, millel on kurvides kasutamiseks täiustatud pidurite blokeerimisvastane süsteem ja veojõukontroll, tagab LiveWire paindliku liikuvuse mööda linnatänavaid kihutamiseks.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.