EESTI SAI NÄDALAVAHETUSEL UUE MISSI

Laupäeval, 10. märtsil, valiti Tallinn Motor Show käigus „Motomiss 2018“. Järjekorras juba teine motomiss on tänavu Kohila neiu Reelika Piirsalu, kellele pole motosport sugugi võõras. Esimeseks printsessiks tuli Mirell Vinnal ning teise printsessi tiitli noppis Lyselle Toom.

Esikolmik selgus žürii ja publiku häälte liitmise tulemusena. Kuivõrd internetis toimunud hääletus oli vaid fotopõhine, siis finaliste jälginud žürii sai aimu ka tütarlaste esinemisjulgusest ja üldisest energiast. Võistlejad esitasid sissejuhatuseks lühikese tantsu, seejärel tutvustas ja intervjueeris neid motomessi päevajuht Kalev Kruus. Ka teises voorus oli võimalus jälgida finalistide lavalist liikumist – toimus moeshow, mille käigus esitleti Affliction brändi rõivaid. Kolmandas voorus said tüdrukud proovile panna oma osavuse, sest ülesandeks oli sõita trial rattaga koonuste vahel laveerides aja peale. Et mitte panna võistlejaid ebavõrdsesse olukorda, oli ajavõtt siiski illustratiivne. Kõige parema tulemuse sõitis Katre Kepp ja pälvis sellega EMF-i eriauhinna.

FOTO – RAUNO KAIS

Missivõistluse žüriiliikmed hindasid pea kõik erinevaid elemente. Aasta motosportlane 2017 Hannes Soomer tegi otsuse peamiselt talendivooru ehk trial rataste trikisõidu põhjal. See-eest Kroonika ajakirjanik ja Liilit Kirss ei piirdunud vaid vaatlusega, vaid küsitles kandidaate privaatselt, et paremini mõista nende olemust ja motivatsiooni antud võistlusel osaleda.

„Otsisime head suhtlejat ja motospordist huvitatut tüdrukut, kes aitaks aasta jooksul turundada meie üritusi ja võistlussarju. Täna puuduvad Eesti motospordis naiste võistlusklassid, kuid misside esikolmik on lubanud propageerida motosporti rohkem ka naiste hulgas,“ kommenteeris žürii esimees ja Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni president Andre Sepp. Žüriisse kuulusid veel Hannes Soomer, Liilit Kirss, Mammu Couture disainer ja loovjuht Maria Tammeorg, menukirjanik ja tsenarist Alan Adojaan ning missivõistluse liikumise koreograaf Maarja Jõgi.

Paralleelselt toimus ajakiri Kroonika Facebooki lehel Kroonika lemmiku konkurss, mille võitis enim laike kogunud Natalja Zjuzkova. Auhinna, ajakiri Kroonika aastatellimuse, andis üle Liilit Kirss.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.