Eesti naine loob naiste motokrossist rahvusvahelist TV seriaali

“Diaries of Badass Chicks” on Eline Metsa poolt loodud, tõsielu lugudel põhinev seriaal, mille keskmeks on lugu naismotokrossisõitjaks olemisest ning kui palju või vähe naistega selles meeste poolt domineeritud spordis arvestatakse, või siis mitte.

Badass Chicks Productions avas 31. mail ühisrahastusplatvormil Kickstarter kampaania, et teha seriaali esimese hooaja tootmine täies mahus võimalikuks.

Foto: Motostart Photography

Seriaal fokusseerub Alexile, naiskrossisportlasele, kelle pühendumus oma alale ning unistusele on vaieldamatu, ent keda ei võeta sellel senini meeste poolt domineeritud alal siiski tõsiselt. 

Režissöör Eline Mets, kelle kirjutatud on ka pilootosa, mis võitis 2017. aastal Sotryhive Web Series Pilot nimelise konkursi tunneb, et on oluline antud lood maailmale  avalikustada.

Foto: Motostart Photography

“Need on naised, keda sa ei näe igapäevaselt teleekraanidel või kinolinal. Dokumentaale headest motokrossisõitjatest on loodud omajagu, ent valdavas enamuses on need siiski meestest. Kaua on naisi nimetatud spordis alaväärtustatud ning tihti koheldakse meid kui kõrvalrollitegelasi, vaatamata asjaolule, et nii mõnigi naisterahvas suudab meestega silmagi pilgutamata konkureerida!”, ütleb Eline.

Foto: Motostart Photography

Peale pilootosa avaldumist jõudis Elineni ootamatu hulk toetavaid kirju ja meile teistelt krossinaistelt üle maailma. Sellele järgnes üleskutse sotsiaalmeedias, mille tulemusel on krossinaised nii Soomest, Eestist, USA’st kui ka Austraaliast saatnud omapoolse panuse videoklippide näol, mida ühisrahastuse tarbeks presenteerida. 
Eline on pärit küll Eestist, kuid Kanadas on tema saavutusteks nii motokrossi meistritiitel, kui ka esimese naismotokrossisõitja tiitel, kes maandus peale hüpet krossirattaga õhkpadjal.

Foto: Motostart Photography

Kuna Eline suurteks kirgedeks on mootorrattad ja filmitegemine, on see kooslus tõuganud teda kirjutama ja avaldama lugusid ägedatest naistest. Tuginedes oma pikaajalisele tõsielupõhisele sisuloomekogemusele, on “Diaries of Badass Chiks” Eline debüüt režissöörina. Seriaali valmimist on võimalik toetada läbi 31. mail 2019 alguse saanud Kickstarteri ühisrahastusplatvormi kampaania.

Jälgi projekti “Diaries of Badass Chiks” kulgu: www.badasschicks.tv

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.