BMW Motorrad ja LEGO Technic esitlevad | Hover ride concept

Lego Technic BMW R 1200 GS Adventure ei ole lihtsalt lõbus konstruktor, mis koosneb 603 osas, vaid on alus edukale kollaboratsioonile BMW ja LEGO vahel. Kasutatud osasid saab kasutada ka Hover Ride ideesõiduki ehitamiseks. See pole veel kõik, BMW Junior Company tegi sellest ka elusuuruses koopia.

LEGO Tecnic BMW R 1200 GS Adventure loomisel on järgitud palju pisidetaile, nii disainiliselt, kui ka mehanismide juures. Imetlusväärsete elementidena võib välja tuua BMW Telever esivedrustust, unikaalne veovõll ning liikuv BMW Motorrad 2-silindriline boxer-mootor, mis kõik liigub justkui päris rattal.

Hover Ride disaini eest võtsid vastutuse mõlema kontserni disaini meeskonnad, kes ühiselt kontseptsiooni välja mõtlesid. Tegemist on futuristliku kontseptsiooniga, mis on täis emotsiooni ning loomingulist energiat, mitte ei tugine niivõrd tehnoloogilisele võimekusele.

Elusuuruses koopia valmistamise taga seisab BMW Junior Company. BMW Junior Company näol on tegemist innovatiivse meeskonna treeninguga, kus erinevate valdkonna esindajad saavad võimaluse ühise meeskonnana tegeleda projektidega. Hover Ride loomiseks tuli meeskonnal teha palju leiutustööd nagu näiteks esimesest veljest propelleri ehitamine.

Elusuurust koopiat Hover Ride ideerattast esitleti esimest korda 16.02.17 Kopenhaagenis, misjärel liigub see läbi Taani erinevate kohtade (BMW Group Research and Innovation Center Munich, BMW Welt jne).

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.