Baltikumi suurim motomess algab Tallinnas juba sellel reedel

Foto: Karola Koopuu

Sellel reedel, 13. märtsil algab Eesti Näituste messikeskuses Baltikumi suurim motomess Tallinn Motor Show, kus kolmel päeval saavad huvilised uudistada nii värskeimat mototehnikat kui ka ohtralt teisi motoga seotud teemasid ja tegevusi.
Tallinn Motor Show’le toovad kõik suuremad mootorrataste, mopeedide ja ATV-de tootjad ning lisavarustuse müüjad ühe katuse all välja oma uusima mudelivaliku. Sarnaselt eelmistele aastatele on taas suurelt kohal Yamaha, KTM, Kawasaki, BMW, Ducati, Husqvarna, Triumph, Indian, Suzuki ning ohtralt teisi kaubamärke.

Mess jätkab aina kasvamist

Kui eelmisel aastal laius Tallinna mess C ja B1 hallis, siis tänavu on eksponentide huvi olnud nõnda suur, et kasutusele võeti ka B2 hall, ehk siis B1 ülemine korrus. Sealt leiab ohtralt motospordi ja Eestis peetavate ürituste stende kui ka esmakordselt Adventures pubi, kus rahvale räägivad oma tsiklireisidest erinevad tegijad alates Hannes Võrnos ja Jaagup Kreemist ning lõpetades Dakaril osalenud Mart Lajaliga ning igipõlise reisumehe Väino Laisaarega.

Palju Eestis ehitatud ekstreemseid tsikleid

Tänavuseks üheks messi huvitavamaks eksponendiks on just valminud tsikkel, millel peal võimas Mercedes-Benz V8 mootor, mis varustud Audi A6 käigukastiga. Lisaks leidub tsikleid, mis Eestis ehitatud ja nendega sõidetakse nii Peipsi järvel kui merejääl. Samas toimub ka Custom Bike show, kuhu lisandub iga päev ümberehitatud ja tuunitud tsikleid ning konkursil selguvad parimad mitmes kategoorias.

Motosportlased võtavad Tallinn Motor Show’l teineteisest mõõtu

Laupäeval 14. märtsil peetakse Tallinn Motor Show raames Eesti motospordi staaride meelelahutuslik võistlus “Liivimaa parim ratsutaja”, kus võistlevad enamuste motospordi alade esindajad.

Eelmisel aastal esmakordselt peetud meelelahutuslik show-võistlus oli nii sportlaste kui messi külaliste hulgas väga populaarne ja traditsioon jätkub ka tänavu.

Motomessil valitakse jälle motomissi!

Kolm aastat tagasi motomessi raames esmakordselt korraldatud ja väga populaarseks osutunud missivõistlus tuleb jälle.

Konkursi võitjat ootab „Motomiss 2020“ tiitel, 500-eurone preemia ning vastutusrikas ülesanne kaunistada oma kohalolekuga käesoleva aasta Eesti suurimaid mootorrattaspordi üritusi. 

“Motomiss 2020” selgub 14. märtsil, messi teisel päeval toimuva võistluse järel. Tiitli pälvib žürii poolt valitud 10 finalisti seast žürii ja publiku häälte liitmisel enim punkte saanud osaleja. Veebihääletus toimub aga Rock FM Eesti veebilehel ja selle võitjale on raadio poolt eriauhind.

Messi külastaja võidab Benelli!

Motokaubad.ee loosib sarnaselt eelmise aasta messile kõigi loosikupongi ostjate vahel välja mootorratta! Loosirattas keerlevad selgi aastal 2 BENELLI mootorratast – Linnacruiser 502C ja Leoncino Trail, millest üks loositakse kõigi pileti ostjate vahel välja messi viimasel päeval, andes õnnelikule võitjale võimaluse valida kahe kauni mootorratta vahel!

Lisaks mootorrattale läheb messi külastajate vahel loosi veel hulgaliselt hinnalisi auhindu nagu piletid Soomes toimuvatele MotoGP jaka MXGP etappidele, sõidud Porsche ja BMW-ga auto24ringil, 800-eurone pakett FK Keskuselt, kaks hooaja pääset motoringraja Eesti meistrivõistlustele jpm.

Foto: Karola Koopuu

Mess on reedel, 13.märtsil avatud kell 12-18, laupäeval 10-18 ja pühapäeval 10-16. Täpsem info messi programmi kohta asub veebilehel motomess.ee/kulastajale/programm. Soodushinnaga piletid on müügis Piletilevis.

Tallinn Motor Show korraldab Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon ja tulevikku suunatud ürituse eesmärgiks on mootorratta harrastuse, sealhulgas motospordi propageerimine.

Täieliku osalejate nimekirja, saaliplaanide ja piletiinfoga saab tutvuda messi kodulehel www.motomess.ee.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.