Aasta suurim motomess toimub juba eeloleval nädalavahetusel

Päev peale Eesti Vabariigi sünnipäeva algab Saku Suurhallis tänavune mootorrataste näitus Tallinn Motor Show, kus kahel päeval saavad huvilised uudistada nii värskeimat mototehnikat kui ka ohtralt teisi motondusega seotud teemasid ja tegevusi.

Tallinn Motor Show’le toovad kõik suuremad mootorrataste, mopeedide ja ATV-de tootjad ning lisavarustuse müüjad ühe katuse all välja oma uusima mudelivaliku. Sarnaselt eelmisele aastale on taas suurelt kohal Harley-Davidson, Indian, Kawasaki, BMW, Yamaha, KTM, Suzuki, Ducati ning ohtralt teisi kaubamärke. Täieliku osalejate nimekirjaga saab tutvuda messi kodulehel www.motorshow.ee.

Kohal Eesti parimad motosportlased

Tänavu on messil suuremat rõhku pandud spordile, kuna sellel aastal teevad eestlased tegusid erinevates tippsarjades ning lisaks toimub Eestis ka noorte krossisõitjate maailma tippüritus – Juunioride MM. Oma algavast hooajast räägivad messil esmakordselt ringrajasõidu MM-il osalevad Hannes Soomer ja Anastassia Kovalenko ning oma tulevase hooaja plaane tutvustavad ka peamiselt piiri taga võistlev Gert Krestinov ning teised Eesti parimad krossisõitjad.

Lisaks Lange motokeskuses peetavale juunioride MM-ile esitletakse messil muude võistlussarjade seas ka Addinol motokrossi Eesti meistrivõistluste 2017. hooaega ja kirjutatakse alla koostööleping nimisponsoriga.

Esmakordselt valitakse motomissi

“Motomiss 2017” selgub Eesti moe- ja motovaldkonna esindajatest koostatud zhürii ning publiku valiku tulemusena. Kõikide esitatud kandidaatide seast on eelvalik juba tehtud ning 10 finalistiga saab tutvuda aadressil http://motorshow.ee/motomiss-2017/motomiss-2017-kandidaadid/. Mõlemal messipäeval toimub missikandidaatidele mitu vooru, milledest üks on ka sõit elektritsiklil. Mainitud veebilehel saab rahvas ka laupäeval enda lemmikule hääle anda ning sama päeva õhtul selgub  ööklubis Teater tänavune miss. Lisaks rahalistele preemiatele ootab võitjaid ka mitmeid auhindu messi koostööpartnerite poolt.

Projektitsiklite peaauhind 1000 eurot

Hindamaks Eestis loodud, taastatud või ümber ehitatud tsiklite ehitajate ponnistusi, toimub messi raames taas projektitsiklite konkurss, mille publiku lemmik saab auhinnaks 1000 eurot. Sarnaselt eelmisele aastale osaleb konkursil kõige erinevamas stiilis motoprojekte alates elektritsiklitest ja lõpetades täielikult restaureeritud ajalooliste mootorratastega. Projektirataste konkursi võitja selgub publikuhääletuse teel ja parim kuulutatakse välja pühapäeval kell 17:40. Kõik hetkel konkursile eelregistreeritud projektid leiab lehelt http://motorshow.ee/project/, kuid sinna lisandub iga päev tsikleid juurde ning lõplik väljapanek selgub alles messi esimesel päeval.

Messi külastaja võidab Harley-Davidsoni

Harley-Davidson Tallinn loosib Tallinn Motor Show külastajate vahel välja mootorratta – Harley-Davidson Sportster Iron 883 Hard Candy Gold Flake. Loosis osalemiseks tuleb messi ajal HD boksi külastada, osta sealt loosipilet, märkida sellele oma andmed ja lasta see loosikasti. Lõpploosimine toimub pühapäeval kell 17:00 HD stendis.

Mess on avatud kummalgi päeval kella 10:00st 18:00ni. Täpsem info messi programmi kohta asub veebilehel www.motorshow.ee/kulastajale/programm/.

Tallinn Motor Show korraldab Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon ja tulevikku suunatud ürituse eesmärgiks on mootorrattaharrastuse, sealhulgas motospordi propageerimine.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.