5-AASTANE LAPS MOOTORRATTA TRENNI

Marko Rohtlaan on tulnud välja plaaniga ja soovib treenima hakata noori maailmavallutajaid.

Jalutades laupäevasel messil ning uudistades kõike, näpp korduvalt fotokaamera päästikul, jäi mulle silma üks erakordselt nutikas ja kaugelevaatav eduprojekt. Nimelt on pannud pead kokku 25-aastase motokogemusega Marko Rohtlaan ja Vihurmoto eestvedaja Jüri Randla III, sooviga treenida 5-8-aastaseid maailmameistreid. Lapsevanemad lugege nüüd hoolikalt.

Eeskuju on nakkav ja suur motivaator ükskõik millises sporditegemises. Sõpradega koos on alati lõbusam ja perega koos kindlam tegutseda.

Muidugi igaühest ei pea saama professionaalset võidusõitjat. Mõnest lapsepõlves motopisikuga nakatanust võib saada hoopis väga hea mehhaanik, insener, elektroonik, kohtunik, võistluste korraldaja või motospordi toetaja.

Ühistreeningud toimuvad erinevatel Eesti ringradadel kord kuus, Pärnus kord nädalas.

Teame, et noored, kes tegelevad motospordiga, on ka koolis alati kaaslaste poolt tunnustatud ja tulevad paremini toime võimalike koolipingetega.

Motikasõit arendab noort igakülgselt, nt otsuseid tegema ja tegutsema tänapäeva võidusõidulikult kiire elutempo juures. Noortega tuleb kindlasti tegeleda ja me tahame sellesse panustada.

vihur mootorratturid lugu

Milline näeb välja üks treening ja millest alustate?

Noortega alustame kõige lihtsamatest asjadest, nö A B C-st. Esimestel kordadel tutvustan mootorratast ja üldse motosporti lähemalt.

Muidu õpime sõitma alguses platsi peal, kohe rajale kallutama ei lähe. Selgeks tuleks saada pidurdamine ja keeramine ning siis ka kiirendamine. Kui need asjad on selgeks saanud, siis läheme edasi trajektooride juurde. Usun, et esimesel aastal me sellest kaugemale ei jõua, kuna suvi saab enne otsa. Kui on piisav hulk huvilisi, siis kindlasti vaatame talveks ka mõned krossi tsiklid, et treeningud jätkuks ka sügisel ning talvel.

Marko Rohtlaan mootorrattur
Koolitaja Marko Rohtlaan: Motokogemus 25 aastat. Olen õppinud mitmete maailmameistrite juures (Stephane Mertens, Terry Rymer, Oscar Rumi) ning võistelnud tipptiimides (Phase One Endrance, Diablo 666 Endurance, Azione Corse).
Koolitamise kogemus aastast 2004. Olen 12 aastat erinevaid koolitusi läbi viinud.
Nõustan enamust Eesti tippringrajasõitjaist ning ka algajaid (C-klass).

Kuna ise elan Pärnus, siis kohalike noortega on lihtsam tegeleda ja saaksime trenne teha kord nädalas. Ühe trenni pikkus on u. 2 tundi.

Millise kuluga võivad arvestada lapsevanemad?

Kes soovib, et tehnika seisab meie juures ja soovib kasutada meie varustust, siis maksab lapsevanemale see 100€ kuus ning trennid toimuks kord nädalas.

Paljud huvilised on soovinud juba tsikli välja osta ning ka oma varustuse. Selleks tuleks arvestada: tsikkel 290€, varustus 300-700€. Sõltub millist varustust lapsevanem osta soovib.

100€ kuus ning trennid toimuks kord nädalas.

Hetkel on noorte sarjas juba 8 huvilist ning kõik on soovinud tsiklid välja osta, et omale sobival ajal saaks lapsega trennis käia. Saan õpetada ka vanemaid, et milliseid  treeningharjutusi tuleks teha.

Kuna huvilisi on üle eesti, siis sooviks kord kuus teha ühistreeningu kardiradadel: Aravetel, Raplas, Tabasalus, Pärnus ja tuleb mõni Hiiumaa poiss punti, siis ka seal.

Tulemas ka võistlussari?

Võistlustega ei alusta me enne juulit, vaatan jooksvalt poiste arengut ning sellest lähtuvalt otsustan, millal nad on valmis võistlema.

Soov on sel aastal teha 3 võistlust, juulis, augustis ja detsembris. Võistlussarja etapid toimuks esimesel aastal vabamas vormis, et noortel ei oleks kohe suurt pinget peal.  Võistlus koosneb kahest treeningust ning ühest stardist. Kui on palju osalejaid siis jagame esialgu gruppidesse, kiiremad ja aeglasemad.

Millega sõidate?

Kasutatakse spetsiaalselt lastele mõeldud võidusõiduratast Pocketbike PS50 Rocket BIGBORE 6,5″. Automaatkäigukastiga ja 49cc mootoriga 3,7kw jõuallikaga minimotikas saab olema laste esimeseks ringrajatsikliks.

laste mootorratta treeningud

Kellele? Motospordist huvituvatele 5-8 a. lastele ning vanematele, kes soovivad oma lastele motosporti tutvustada. Kus? Ühistreeningud toimuvad erinevatel Eesti ringradadel kord kuus, Pärnus kord nädalas. Millal? Projekt on juba käivitatud ning esimesed lapsed treeningrühmas kirjas. Soovid tutvuda? Vaata NOORTESARI lehele.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.