Tanel Leok võitis Langel peetud EMV avaetapi

Eile sõideti Tartu külje all asuvas Lange Motokeskuses soolotsiklite motokrossi Eesti meistrivõistluste avaetapp, kus kuninglikus Monster Energy MX1 klassis võidutses lõõmava päikese käes päeva lõpuks Tanel Leok. Lange etapp oli ühtlasi ka Läti meistrivõistluste etapiks, mis tähendas, et meie kiireid lõunanaabreid jagus igasse võistlusklassi.

Monster Energy MX1 esimest sõitu alustas kõige paremini Erki Kahro (KTM, SJT Kahro Racing). Stardist viiendana minema saanud Tanel Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK) kerkis sõidu edenedes koht koha võrra kõrgemale, kuid Kahrot kätte ei saanud ja oli sunnitud teise kohaga leppima. Enamus sõidust sõitis teisel kohal Priit Rätsep (Honda, PMC Addinol Honda Racing), kuid pidi nagu eelpool mainitud, oma koha lõpuks siiski Leokile loovutama.

Teist sõitu juhtis mitu ringi avasõidu neljas mees Indrek Mägi (Kawasaki, Mägi Racing). Samal ajal heitlesid teisele kohale Rätsep, Leok ja Kahro. Leok suutis Rätsepast mööduda ning sai ka Mägi kätte ja lõpuks ka mööda. Kahro sai samuti Rätsepast ja Mägist mööda, kuid Leok jäi talle püüdmatuks. Rätsep üritas küll Mägi alistada, kuid väsis ja nii ületas lõpujoone kolmandana Mägi.

Kahe sõidu tulemusena võitis etapi Leok, kes kogus Kahroga võrdselt 47 punkti, Mägi (38 p) oli tänu viimasele kolmas ja sama arvu punkte saanud Rätsep pidi neljanda kohaga leppima.

MX2 klassi avasõidus heitlesid esikohale Andero Lusbo (Husqvarna, Kagu MK) ja Karel Kutsar (KTM, Estonian Express Racing), kus pool sõitu juhtinud Lusbol tuli siiski sõidu teises pooles Kutsarile alla vanduda. Kolmandana ületas lõpujoone lätlane Karlis Sabulis (Yamaha).

Teises sõidus sõitis stardi võitnud Sabulis teistelt eest ja võttis kindla võidu. Kutsari ja Lusbo duell päädis samamoodi, kui avasõidus, kus sõidu esimeses pooles oli eespool Lusbo, kuid Kutsar sai teises pooles taas oma tahtmise.

Kokkuvõttes tõusis poodiumi kõrgeimale astmele Kutsar (47 p), teine oli Sabulis (45 p) ja kolmas Lusbo (42 p).

Noorte MX125 sõitudes ei leidunud vastast Jörgen-Matthias Talvikule (Yamaha, Pärnu MC), kes võitis kindlalt mõlemad sõidud lätlaste Ralfs Edgars Ozolinsi (Husqvarna) ja Mairis Pumpursi (Yamaha) ees.

85cc klassis saavutas etapivõidu Edvards Bidzans (Husqvarna, 47 p). Avasõidu võitnud, kui teises liidrikohalt kukkunud ja lõpuks kolmanda koha saanud Martin Michelis (KTM, RedMoto Racing, 45 p) sai teise koha ning kolmandaks tuli lätlane Karlis Reišulis (KTM).

Masinaklassis 65cc jäi võitmatuks Romeo Pikand (KTM, Viljandi VMK), kes võidutses mõlemas sõidus Richard Paat’i (KTM, AYR Racing Team) ees. Kolmas oli kahe sõidu tulemusena Läti poiss Raivo Laicans (Husqvarna).

Veteranide mõlemad võidukihutamised võitis Tarmo Jaasi-Tamm (KTM, Motoklubi K&K), kummaski sõidus järgnesid talle Valdur Kahro (KTM, SJT Kahro Racing) ja Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK).

Eesti meistrivõistlused jätkuvad täna Langel, kui rajale tulevad külgvankrid eesotsas hiljuti oma esimese MM-poodiumi koha saavutanud Kert Variku ja Lauris Daidersiga. Lisaks külgkorvide klassidele on rajale tulemas ka mitu quadraceri klassi. Esimene start antakse täna kell 11:30.