Tanel Leok tuli viimasel MM-etapil Itaalias 21. kohale

Motokrossi maailmameistrivõistluste sari sai täna lõpu hooaja viimase etapiga Itaalias. MXGP klassis tuli Tanel Leok (Husqvarna) 21. kohale. Etapivõidu teenis Tim Gajser. MX2 klassis oli Johannes Nermann kahekümneneljas, karjääri teise etapivõidu teenis Ben Watson.

MXGP klassis sai viimasel etapil võimaluse osaleda ka eile euroopa meistriks EMX Open klassis tulnud Karel Kutsar (Husqvarna). Nii Tanel Leoki kui ka Karel Kutsari esimese sõidu algus kahjuks ebaõnnestus kukkumiste tõttu. Leok suutis sõiduga siiski lõpuks punktikohale tõusta ja finishis oli ta kaheksateistkümnendana. Karel Kutsar lõpetas sõidu 23. kohal. Esikohale pidasid duelli Tim Gajser (Sloveenia, Honda) ja Romain Febvre (Prantsusmaa, Kawasaki). Stardi järel asus liidriks küll Gajser, kuid peagi sai Febvre temast mööda. Gajser üritas uuesti möödasõitu kogu ülejäänud aja, kuid see tal ei õnnestunud ja Febvre võttis võidu. Kolmandana lõpetas sõidu Jeremy Seewer (Šveits, Yamaha).

Teise sõidu stardis jäid mõlemad meie mehed taas viimaste sekka. Paremat kiirust suutis sõidu jooksul näidata Tanel Leok, kes sõidu lõpuks suutis 18. kohale tõusta. Karel Kutsar näitas sõidu esimeses pooles samuti head minekut, kuid lõpus andis ta tempos järgi ning finishis oli ta kahekümneteine. Sõidu võitis maailmameister Tim Gajser, teisena lõpetas sõidu Romain Febvre ja kolmanda karjääri viimase sõidu teinud Gautier Paulin (Prantsusmaa, Yamaha). Hooaja kokkuvõttes Seeweriga teise koha peale võistelnud Antonio Cairoli (Itaalia, KTM) sõideti stardis rajalt välja ning lisaks sai tema tsikkel kannatada ja 9-kordne maailmameister pidi sõidu katkestama ja kaotas sellega ka teise koha hooaja kokkuvõttes.

Etapi kokkuvõttes oli Leok kuue punktiga kahekümneesimene. Kutsar punkte ei teeninud ja talle läks kirja 26. koht. Etapivõidu teenis 47 punktiga Gajser, teine oli 47 punktiga Febvre ja kolmas 38 punktiga Paulin. Karjääri viimase MM-i hooaja lõpetas Tanel Leok 94 punktiga 23. kohal. Maailmameistriks tulnud Gajser kogus kokku 720 punkti. Teiseks tuli618 punktiga Seewer ja kolmandaks 599 punktiga Cairoli.

MX2 klassi avasõidu stardikurvis toimus kukkumine, kus oli üks osalistest kahjuks ka Johannes Nermann (Husqvarna). Kukkumise järel viimaste seas sõitu jätkanud Nermann tuli lõpuks finishisse 24. kohal. Stardivõidu võtnud maailmameister Tom Vialle (Prantsusmaa, KTM) sõitis koheselt teistel eest ära ja võttis kindla võidu. Stardi järel teisele kohale pääsenud Maxime Renaux (Prantsusmaa, Yamaha) suutis esimese poole sõidust Jago Geertsi (Belgia, Yamaha) rünnakuid tõrjuda. Kui Geerts koha oma meeskonnakaaslasele Ben Watsonile kaotas, siis suutis Renaux ka teda oma seljataga hoida ning lõpuks teise koha võtta. Watson lõpetas sõidu kolmandana.

Teise sõidu stardis kukkus kohe alguses avasõidu võitja Vialle, kes praktiliselt viimasele kohale jäi. Sõidu jooksul kukkus prantslane veel mitu korda, kuid vaatama sellele suutis ta sõidu lõpuks ikkagi viiendana lõpetada. Stardivõidu võttis Watson, kes suutis terve sõidu liidrikohta hoida ning võttis karjääri teise sõiduvõidu. Teisel kohal sõitis pikka aega Jago Geerts, kuid kukkumise tõttu pidi ta sõidu katkestama. Teiseks tõusis lõpuks Jed Beaton (Austraalia, Husqvarna) ja kolmandaks Isak Gifting (Rootsi, GASGAS). Johannes Nermann võttis viimase punktikoha kui lõpetas sõidu kahekümnendana.

Etapi kokkuvõttes oli Johannes Nermann 1 punktiga kahekümneneljas. Hooaja kokkuvõttes tuli ta 17 punktiga 38. kohale. Parim eestlane oli sarja kokkuvõttes Hardi Roosiorg (KTM), kes sai 33 punktiga 33. koha. Karjääri teise etapivõidu teenis 45 punktiga Ben Watson, teine oli 41 punktiga Tom Vialle ja kolmas 40 punktiga Maxime Renaux. Hooaja kokkuvõttes oli esimene 759 punktiga Vialle, teiseks tuli 679 punktiga Geerts ja kolmandaks 581 punktiga Renaux.