SuperMoto meistrivõistluste finaaletapp tuleb Tabasalus väga põnev

Fotol Eero Madisson (124) ja Patrick Pals (22). | Foto: Rauno Kais

Tuleval laupäeval selguvad selle aasta Sivitrans SuperMoto Eesti ja Läti meistrid ning karikavõitjad. Enne viimast etappi on mõlema riigi tabeliseisud väga tasavägised, mis tähendab, et finaaletapp tuleb väga konkurentsitihe ja põnev.

Kuninglikus meistrivõistluste klassis S1 on peale eelviimast etappi Aravetel EMV seis sarnaselt viimastele aastatele väga tasavägine, kus esimesed mehed mahuvad kümnekonna punkti sisse.

Sarja liider on enne finaaletappi Eero Madisson (223 p), kellele järgnevad Patrick Pals (217 p) ja soomlane Sami Salstola (212 p). Läti arvestuses juhib samuti Madisson (179 p), teine on üks Venemaa parimaid sõitjaid Alexander Latyshev (175 p) ja kolmas Salstola (172 p), kellest 5 punkti kaugusele jääb Patrick Pals.

Noorte SM85 klassis tõusis tänu Aravete etappide esikohtadele meistrivõistluste liidriks Aksel Pärtelpoeg (222 p), kelle peamine konkurent on kiire Venemaa poiss Ivan Mosin (195 p), kes Aravetel ebaõnnetus ja kaotas seal oma liidrikoha. Sarja kolmas on Kermo Kaldma (171 p). Läti arvestuses edestab Mosin (203 p) omakorda Pärtelpoega 12 punktiga.

Fotol Eero Madisson (124) ja Patrick Pals (22). | Foto: Rauno Kais

SuperQuad Eesti meistrivõistluseid juhib ülivõimsalt venelane Oleg Morgunov (241 p), kellele järgnevad Viljar Värat (192 p) ja Rando Lannusalu (164 p). Läti tiitlivõistlustel jagab aga Morgunov esikohta lätlase Rinalds Dislers Kirilkoga, kelle Eesti hea seisu rikkusid tehnilised probleemid Aravetel.

Open klassi Eesti karikavõistlustel kindlustas endale esikoha Alex Vetkin juba Aravetel, kes tuli ka seal Läti arvestuses võitjaks, kuna kummaski arvestuses jäävad lähimad konkurendid talle alla enam, kui 50 punktiga. See summa on etapilt kogutav maksimum.

Ainult asfaldiosal võistlevas S4 klassis on karikavõistluste liider venelane Ilja Scheglov ning seda 23 punktise eduga lätlase Zigmars Zvirbulise ees, kellest 6 punkti kagusele jääb Sven Simulask. Läti arvestuses juhib aga Kristjan Siilak (206 p), kellele järgnevad Scheglov (187 p) ja leedulane Egidijus Janakauskas (182 p).

Kõige väiksemas SM50 klassis heitlevad karikale Kristjan-Erich Luhaäär ja Läti poiss Andzejs Smulkevics, kus eestlase edu lätlase ees on 5 punkti. Kolmandal kohal asuv Theo Kolts kaotab Luhaäärele juba 49 punktiga. Smulkevics aga kindlustas juba Aravete etapil endale Läti sarja esikoha.

Treeningsõidud algavad Tabasalus kell 9:00, kvalifikatsioonide algus on 10:30 ja esimene start antakse 12:30, kui rajale lähevad S4 klassi sõitjad. Kõikides klassides toimub kaks starti ja meistrivõistlused lõpevad kell 16:25 SuperQuadide teise sõiduga.

Lisainfo ajakava ja sõitjate nimekirja kohta leiab SIIT.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.