Romeo Karu võitis noorte motokrossisarja neljanda etapi klassis 85cc

Pühapäeval toimus legendaarses Jaanikese motokompleksis pärast aastatepikkust pausi taas motokrossivõistlus. 85cc klassi põneva lahingu Eesti noorte motokrossi karikasarja neljandal etapil võitis Romeo Karu.

85cc klassis osales võistlusel koguni 21 sõitjat. Kvalifikatsiooni võitis Romeo Karu (KTM, KTM Racing Estonia), edestades Michelist (KTM, RedMoto Racing) 0,37 sekundiga. Esimeses sõidus sai parima stardi Martin Michelis (KTM; RedMoto Racing), kes jäi kindlaks liidriks ka sõidu lõpuni ning võitis 12sekundilise eduga Karu ja Mikk Martin Lõhkuse (KTM, HRC Eesti Racing Team) ees. Teises sõidus napsas stardivõidu Karu ja Michelis asus teda jälitama ning see paar pakkus terve sõidu vältel publikule ülipingelise lahingu. Kolmandal ringil eksis Karu ühest mahajääjast möödumisel ning Michelis kasutas võimalust möödumiseks. Karu aga alla ei andnud ja võttis oma koha mõne ringi möödudes sarnases olukorras tagasi: Michelise tsikli mootor jäi möödumiskatsel seisma, samal ajal, kui Michelis seda käivitas, sai Karu liidriks ning hoidis kohta finišini, olles Michelisest 5,6 sekundit kiirem. Kolmandaks tõusis ka selles sõidus Lõhmus. Päeva kokkuvõttes oli Karu eriti rahul just teise sõiduga ja kiitis ka looduslikele tõusudele-langustele rajatud rasket liivarada, kuhu võistluse jooksul talle meeldivad sooned tekkisid. Päeva kokkuvõttes sai esikoha Karu võrdsete punktidega (47 p) Michelise ja Lõhmuse (40 p) ees.

Ka 65cc klassi stardijoon oli traditsiooniliselt pikk, 29 sõitjat. Kvalifikatsiooni kiireim oli Richard Paat (KTM, AYR Racing Team), kelle esimese sõidu start aga kukkumise tõttu täielikult ebaõnnestus. Noormees toibus siiski kokkupõrkest ja läks rajale konkurente jälitama, suutes tihedas konkurentsis välja sõita 10. koha ja kaotades kindlalt sõidu võitnud Romeo Pikandile (KTM, Viljandi VMK) vaid 2 minutiga. Teine oli Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing) ja kolmas Ivan Dubatovkin (Husqvarna, Venemaa). Ka teises sõidus sai Pikand stardist hästi minema, Paat aga asus teda jälitama kuuendalt kohalt, tõustes mõne ringiga teiseks ning kasvatades üha tempot. Paat kihutas eelviimasel ringil välja ka kiireima ringiaja, kuid Pikandist mööda ta siiski ei saanud, vahe jäi finišis 7,3 sekundit. Selles sõidus oli kolmas Dubatovkin ning päeva kokkuvõttes tõusid poodiumile Pikand (50 p), Dubatovkin (40 p) ja Kuusk (34 p), Paat oli 33 punktiga neljas.

Eeka Laaksonenile (KTM, Soome), kes valitses ülekaalukalt seniseid 50cc klassi etappe, oli Jaanikesse saabunud vääriline vastane Lätist Toms Dankerts (KTM). Kiiremate 50cc klassi sõitjate A finaali esimese sõidu Laaksonen küll Dankertsi ja Lucas Leoki (Husqvarna, Sõmerpalu MK) ees võitis, kuid teise sõidu eelviimasel ringil suutis Dankerts soomlasest mööduda ning napsas nii võrdsete punktidega (47 p) ka võidu päeva kokkuvõttes. Teine oli Laaksonen ja kolmas Samuel Paalasmaa (38 p; Husqvarna, Soome). Sama klassi B finaali esimese sõidu võitis Frankie Lvovs (Husqvarna, Vihur Motosport) Mattias Tamekanti (Husqvarna, RedMoto Racing) ja Ramon Kukkuri (KTM, RedMoto Racing) ees. Teises sõidus olid Lvovs ja Tamekant taas liidrid, kolmanda koha võttis Karel Vahur Vingisaar (KTM, Viljandi VMK).

Kõige väiksemaid sõitjaid klassis 50 PW/Mini läks Jaanikese rasket liiva ründama koguni 15 ja see oli paljude jaoks neist väga tõsine katsumus. Peale kvalifikatsiooni tehti rada nende jaoks ka ümber, kuid kõige algajamate jaoks oli väikese rattaga paksus liivas kiiruse hoidmine siiski keeruline ning andis rohkelt tööd abilistele, kes kukkujaid püsti tõstsid ja uuesti rajale saatsid. Mõlema sõidu ja ka päeva kokkuvõttes läks võit Sebastian Johannes Kloorenile (Husqvarna, Sõmerpalu MK) Edvin Jürgeni (Husqvarna, Viljandi VMK) ja Robin Robert Moosese (KTM, Äksi MK) ees.

Kuigi kiireimad 125cc klassi sõitjad osalesid sel nädalavahetusel Prantsusmaal EM-etapil, olid Jaanikeses siiski stardis Eestis treeniv soomlane Sampo Rainio (KTM, Tihemetsa MK), aga ka Rudolfs Aumeistars (Yamaha) Lätist. Rainio juhatas kindlalt esimest sõitu, kuid katkestas peale teist ringi tehniliste probleemide tõttu. Sõidu võitis Aumeistars Genry Arrase (Yamaha, Läti) ja ainsa tütarlapse Lybov Leontyeva (Yamaha, Narva Motoclub) ees. Teiseks sõiduks sai Rainio tsikli taas töökorda ning võitis 50-sekundilise eduga Aumeistarsi ees, kolmas oli Arras. Päeva kokkuvõttes võitis Aumeistars (47 p), teine oli Arras (42 p) ja kolmas Rainio (40 p).

Quade oli Jaanikesel võistlemas vaid neli. 200-kuubikulistel oli Aleks Sale (Yamaha) kiirem Mihkel Salujõest (Honda, HRC Eesti Racing Team), 100-kuubikulisel jäi Tanel Põdra (Honda, Pärnu Motoclub) nende järel kolmandaks ning Quad Kids klassi sõitja Pätrik Ilm (Apex, Linnamäe Krossiklubi) suutis raske raja samuti vapralt läbida.