RANNAR UUSNA HANKIS TULIUUE ENDUROSARJA AVAETAPILT VÄÄRT KOGEMUSI

Foto: Martin Solana

Esimest korda on mainekatest ja ränkrasketest endurovõistlustest käimalükatud uus võistlussari World Enduro Super Series (WESS), kus ainsa eestlasena tegi ajaloolisel avaetapil Portugalis kaasa Rannar Uusna.

Kolmel päeval ja kolmest erinevast võistlusdistsipliinist koosnenud Extreme XL Lagares’i võistlusest Portugalis võttis osa sadu endurosõitjaid. Rannar Uusna (KTM Racing Estonia / Zona Paddock) kuulus kõige tugevamasse võistlusklassi PRO, kus ta suutis 46 lõpetaja seas teenida 20. koha.

Reedel ja laupäeval sõideti kaks proloogi. Esimesena oli kavas endurokross, kus Uusna oli 20. Laupäeval toimunud proloogil Porto vanalinna keerukatel tänavatel oli eestlane 34. Kahe võistluse tulemusena selgus stardijärjekord pühapäeval toimunud finaalile.

„Minu veerandfinaalis sadas vihma ning oli päris libe. Tegin paar väikest eksimust,“ kommenteeris Uusna oma endurokrossi sõitu. „Poolfinaalis ei hakanud energiat raiskama, kuna edasi finaali pääsesid vaid kolm esimest ning teadsin, et täna ma veel selle nimel ei võistle.“

Porto vanalinna kivised tänavad kujunesid Uusnale suureks väljakutseks. „Ma ei ole treppidel sõitmisega harjunud. Vanalinna kivid tundusid libedad, kuid see oli petlik. Hoidsin liiga palju tagasi ja kartsin ratast alt ära lasta,“ ütles Uusnaa proloogi kohta Porto vanalinnas.

Foto: Martin Solana

Pühapäevane ränkraske Lagaresi põhivõistlus oli tõsine kannatamine. Enamus võistlustrassist koosnes jõgedest, kus sportlastel tuli mootorrattaga läbi tungida lausa põlvekõrgusest veest. Kokku läbiti kaks pikka võistlusringi, kus Uusna viibis üle kuue tunni. Võitnud William Boltile kogunes kaotust veidi üle kahe tunni.

„Kogu rada oli meie mõistes nagu jää peale suverehviga sõitmine. Tulin küll siia poolteist nädalat varem kohale, et tingimustega harjuda, kuid tegin endale treeningul käele kukkudes liiga ja see andis ka võistlussituatsioonis tunda,“ võttis Uusna raske katsumuse kokku.

Üldpildis jäi Uusna uue võistlussarja WESS-i esmakogemusega rahule. „Eesmärk oli lõpetada ja sain sellega hakkama. Ma polnud kunagi varem siin võistluse osalenud ja sellisel pinnasel maksavad kogemused. WESS sari ongi kombineeritud hard-endurost, kestvuskrossist ja tavalisest endurost. Minu eesmärk oligi hard-endurolt võimalikult head punktid saada ning teistelt distsipliinidelt lisa hankida.“

WESS-sari koosneb seitsmest etapist, millest järgmine toimub 1.-3. juunini Austrias. Erzbergrodeol on Uusna mullu võistlenud ning pilt on eesootavast selgem. „Eelmine aasta ma küll seal finišisse ei jõudnud, kuid proovin tänavu paremini.“

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.