Pärnus toimub esmakordselt Balti meistrivõistluste etapp motokrossis

Foto: Motostart Photography

Eeoleval nädalavahetusel 6.-7. juulil peetakse Pärnu Lennuvälja Motopargis Eesti meistrivõistluste etapp, kus lisaks jagatakse ka Läti ning üle pikkade aastate ellukutsutud Balti meistrivõistluste punkte. Viimati mainitud tiitlivõistlustel on auhinnafond üle 9000€.

Eesti, Läti ja Leedu motospordi föderatsioonid otsustasid Balti meistrivõistluste traditsioonile taas eluvaimu sisse puhuda talvisel kohtumisel Riias, kus lepiti kokku ka peamised kriteeriumid ning tingimus, et igas riigis toimub üks etapp. “Meie sõitjad käivad üsna usinalt Läti tiitlivõistlustel osalemas ja seda vägagi edukalt, kuna aastaid tuuakse sealt ära mitmeid meistritiileid ja teisi medaleid ning auhindu. Lisaks osalevad eestlased Leedus peetavatel võistlustel ning sama kehtib ka lätlaste ja leedulaste kohta, kes käivad omakorda meil sõitmas. Seega on ühised meistrivõistlused asjade loogiline jätk, et lisaks naabri meistrivõistlustel oleks ka ühtne ja vägev Balti tiitlivõistlus,” rääkis Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni peasekretär Rauno Kais. “Kuna noored on meie motokrossi tulevik, siis liitsime Balti sarjaga ka 85cc ja 125cc klassid, kus kolme riigi sõitjad saavad omavahel soodsamalt mõõtu võtta ja vundamenti laduda, et edasi Euroopasse minna. Hetkel on meie riikides piisavalt kiireid noori, seega konkurentsi puudumise üle nuriseda ei saa, mida näitas eelmisel nädalavahetusel peetud EM-etapp Valgas, kus poodiumile sõitsid end kõikide Balti riikide sõitjad. Kuna Balti MV puhul on tegemist lahtiste meistrivõistlustega, kus on suured rahalised auhinnad, siis on Baltikumi sõitjatele kindlasti konkurentsi pakkuma tulemas ka palju lähiriikide sõitjaid!”

Foto: Motostart Photography

2019 aasta Balti meistrivõistlustel võisteldakse lisaks 85cc ja 125cc ka MX1, MX2, quadide ja külgvankrite masinaklassides. Auhinnafond kõikide klasside peale kokku on 9000€ ning parimate autasustamine toimub hooaja lõpus Lätis.

Balti MV esimene etapp peetakse Eesti ja Läti meistrivõistluste raames Pärnus, kus toimub ka traditsiooniline Pärnu Kuningas mõõduvõtt, mis sõidetakse MX1 ja MX2 kiireimate vahel laupäeva viimase sõiduna. Päeva keskel peetakse aga Pevolmoto sprindivõistlused, kus võisteldakse mees-mehe vastu ja seda ainult lühikesel rajaosal.

Võistluse pidulik avamine toimub laupäeval kell 11:00 ning esimene start antakse 11:30, kui rajale lähevad MX Hobi klassi sõitjad. Pühapäeval sõidetakse esimene sõit samuti 11:30.

Sarnaselt eelmistele aastatele on EMV põhiklassidele 85cc, MX125, MX2, Monster Energy MX1, külgvankrid ja Quad Open rahalised auhinnad. Lisaks on Monster Energy MX1 ja MX2 klasside sõitjatel võimalust lisa teenida “KTL Holeshot” arvestuses, kus kõikide etappide iga võistlussõidu stardi võitja saab 50 eurose kinkekaardi firmalt KTL OÜ.

Ka tänavu on pealtvaatajatele mõeldud ja nii loositakse finaaletapil Langel kõikide hooaja jooksul pileti ostnute vahel kvaliteetne auto järelhaagis firmalt Brentex.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.