Paikuse enduro üldvõidu võttis Priit Biene

Nädalavahetusel Paikusel toimunud hooaja esimese kahepäeva enduro võitis üldarvestuses Priit Biene (Yamaha, RedMoto Racing).

Seekord õnnistati võistlejaid kuiva ja sooja ilmaga ning kuna ka 56-kilomeetrisest rajast on viimastel aegadel välja jäänud kõik vähegi mudased lõigud, jõudis enamik sõitjaid finišisse täiesti puhaste rataste ja riietega.

Rajal oli üks enduro ja üks krossikatse, millest enduro traditsiooniliselt raskel liivapinnasel, kross kulges aga uues kohas, Seljametsa lähedasel põllul. Kuna tingimused olid soodsad, pidas enamik sõitjaid rada pigem lihtsaks. „Jalutuskäik metsas,“ nagu väljendus Veteran 50+ klassi sõitja Valdek Haugas (KTM, Kiviõli Moto- ja Ekstreemspordi Klubi). Samas kõik tütarlapsed tema arvamust ei jaganud: „Oleks keegi mulle öelnud, et endurokatse NII raske on,“ sõnas Hanna Anton (KTM, RedMoto Racing). Sellest hoolimata lõpetasid kõik tüdrukud mõlemad päevad, ja Hanna oli seejuures mõlemal päeval esimene.

Priit Biene pidas mõlemal võistluspäeval ägedat heitlust üldvõidu nimel, jäädes esimesel päeval 2,7 sekundit alla Arturas Gelažninkasele (KTM, Leedu), teisel päeval aga 3,6 sekundit Gints Filipsonsile (KTM, Läti). Kahe päeva peale kokku oli Biene siiski 2,2 sekundit kiirem teiseks jäänud Filipsonsist. 

„Ma tegin ise lihtsalt paar viga,“ kommenteeris Biene ajalist kaotust konkurentidele. „Suretasin tsikli paar korda katsetel välja ja sinna see aeg jäigi.“

Eilse päeva üldvõitja Gelažninkas on tulemusega väga rahul: „Võistlen Paikusel viiendat korda, olen olnud neljas, kolmas, teine, aga võit tuli esimest korda. Eile olin mina oma klassis esimene, täna Priit. Aga õnnelik olen ikkagi.“ Paikuse rada kiidab leedulane samuti. „Mulle meeldis nii liiv endurokatsel kui ka krossilõik põllul. Kuna olin varem käinud, siis teadsin, mida oodata. Kordagi ei kukkunud ega eksinud ka, nii et kõik läks hästi.“

Paikusel toimus korraga nii Balti, Eesti, Läti kui Leedu meistrivõistluste etapp. Toome siinkohal ära klasside võitjad Balti meistri-ja karikavõistluste arvestuses.

E-1: Gints Filipsons; E-2 Priit Biene; E-3 Lauris Ermanis (Husqvarna, Läti); E-40+ Einars Vinters (KTM, Läti); E-B Mikko Rasinen (KTM, Soome); E-Junior Kristian Aatsinki (Husqvarna, Soome); E-C Remmi Uibupuu (Sherco, Kohila Motospordi Klubi); V-50+ Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse Motoklubi); E-W Hanna Anton; E-Rookie Virko Noor (Husqvarna, RedMoto Racing); Kärnataja 4T Raido Allikmäe (Husqvarna); Kärnataja 2T Hendrik Allsalu (Husaberg, Paikuse MK); V-60+ Reijo Kivelä (Yamaha, Soome); A18+ Jarmo Lehiste (Yamaha, Paikuse MK); H30+ Timo Hermlin (KTM, Sõmerpalu MK).

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.