Olerex motokrossi noortesarja etapil Äksis kindlustasid edu tavalised kahtlusalused

Pühapäeval Äksis toimunud Olerex motokrossi noortesarja viiendal etapil kindlustasid enamuses klassides edu „tavalised kahtlusalused“.

Äksi motorantšo Tartumaal võõrustas seekordset Olerex motokrossi Eesti noorte karikasarja etappi, mis läks lisaks ka Äksi karikasarja arvestusse. Jaheda temperatuuri tõi nagu mujalegi Eestisse Venemaalt saabunud madalrõhkkond ja kuigi võistlejate koosolekul lepiti kokku rada päeval mitte kasta, siis ilmataat sellest ei hoolinud ja saatis vahelduseks päikesepaistele ja pilvedele ka mõned vihmahood. Mullarada muutus seega kohati väga libedaks, mis põhjustas ka mitmeid kukkumisi.

Ka seekord olid lisaks kiiretele eestlastele kohal sõitjad nii Lätist kui Venemaalt. Enamikus klassides läksid võiduga koju aga need, kes senigi sarjas kõrgeid kohti saavutanud. 85cc klassis võitis mõlemad võistlussõidud ja päeva kokkuvõttes Janis Kubulins (Husqvarna), kellele konkurentsi pakkumisest jäi Mark Petersonil (KTM, Valga MK) pisut puudu, kuigi ta teise sõidu stardi võitis ja suutis möödunud Kubulinsist 5 sekundi kaugusel püsida. Mõlemas sõidus oli kolmas Nikolai Dudko (Husqvarna, Venemaa). Liidripositsiooni karikasarjas Peterson siiski 150 punktiga kindlustas.

Klassis 65cc viis maksimumpunktid taas koju Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing). Ta läks mõlemat sõitu kohe stardist kindlalt juhtima ning võitis veenva eduga Jekabs Kubulinsi (Yamaha, Läti) ees. „Lihtne päev oli,“ jäi Kuusk sõitu kommenteerides napisõnaliseks. Libedus talle probleeme ei valmistanud. Kaspar Uibu (Yamaha, Sõmerpalu MK) suutis mõlemas sõidus välja sõita kolmanda koha, kuigi stardid kõige paremini ei õnnestunud. Karikasarja juhib 225 punktiga Kuusk.

50cc klassi kiiremate, A-grupi sõidud võitis kindlalt Lucas Leok (Sõmerpalu MK). Liidri selja taga oli konkurents aga palju tasavägisem. Esimeses sõidus järgnesid talle klubikaaslane Sebastian Klooren ja kolmas oli RedMoto Racingu kihutaja Aston Allas (kõik kolm Husqvarna). Teises sõidus võttis teise koha Enri Lustus (Sõmerpalu MK) ja kolmas oli Edvin Jürgen (mõlemad Husqvarna, Viljandi VMK). Leoki (197 p) edu karikasarjas on teist kohta hoidva Allase ees koguni 39 punkti. B-grupi esimese sõidu võitis Robin Arukase (Husqvarna, Pärnu Motoclub), kuid teises sõidus edestas teda Venemaa sõitja Stefan Dorogin.

Kõige pisemate, 50 PW/Mini klassis oli seekord rekordiliselt 17 osalejat. Theo Kolts (KTM, Vihur Motosport) võitis kindlalt mõlemad sõidud Chris Ryan Kaljumäe (KTM, RedMoto Racing) ees. Vaid kolmanda koha saanud vahetusid – esimeses sõitis selle välja Steven Eugen Tiitso (KTM, AYR Racing Team), teises aga Markus Rotmeister (Husqvarna, Pärnu Motoclub).

ATV Lapsed klassis võitis Karl Koho (Apex, Äksi39 Team) Argo Algma (Apex, Panter) ja Margus Küttise (Cobra, Kagu MK) ees. ATV Lapsed Juunior klassis olid kiiremad Pätrik Ilm (Apex, Linnamäe Krossiklubi), Oliver Parviste (Honda) ja Kaspar Saar (Apex, Linnamäe Krossiklubi).

Äksis samuti toimunud Pitbike Open klassi Eesti meistrivõistluste kolmanda etapi mõlemad sõidud võitis Heido Havam (Honda, HRC Eesti Racing Team), kuid Sasha Võsa (BucciMoto) jäi temast vaid 4-5 sekundi kaugusele ning kolmas oli mõlemas sõidus Juss Maidla (BucciMoto, Kagu MK). Maidla (129 p) edu Havami ees meistrivõistluste arvestuses kahanes enne viimast etappi 4-punktiliseks.

Äksi sarja MX Open klassis tuli pärast mitmeaastast vaheaega krossirajale taas Andre Pärn, kes praegu on pühendunud RedMoto klubi noorte treenimisele. „Väga väsitav,“ leidis ta peale kahte sõiduvooru, millest esimeses suutis tasavägises heitluses Äksi sõitjale Aron Lenziusele (mõlemad Husqvarna) tagumist porilauda näidata, kuid teises pidi nooremale kolleegile alla vanduma. „Paar kurvi suudan poistele küll kiiret sõitu ette näidata, kuid terve sõit on hoopis teine asi.“ Mõlemas sõidus oli teine Aksel Pärtelpoeg (KTM, Äksi39Team). Isade arvestuse võitis Siim Rotmeister (Honda, Pärnu Motoclub).

Äksi karikasarja klasside esikolmikud: Pitbike 88 Semi: Kristel Raba (BucciMoto, Viljandi VMK), Raivo Raudsepp (Pitpro, Sõmerpalu MK), Robin Kahu (PitsterPro, Abja Tehnikaring); Quad Open Mark Saar (Kawasaki, RedMoto Racing), Talis Kähr (Yamaha, Kagu MK), Olari Saarme (Husqvarna, Sõmerpalu MK); ATV Hiinakas: Steven Eres (Äksi39Team), Martin Helemäe (Tartu Motokrossiklubi), Rinaldo Naumov.

Olerex motokrossi Eesti noorte karikavõistluste kuues ja BucciMoto Pitbike karikasarja kolmas etapp toimub 11. augustil Kuimetsas.