Motoringraja EMV sarjale paneb õla alla RGB Baltic

Fotol allkirjastavad toetuslepingu RGB Balticu tegevjuht Peeter Randväli (vasakul) ja EMF-i motoringraja komisjoni liige Marko Rohtlaan ning esimees Rannus Ervin. Foto: Karola Koopuu.

Motoringraja 2019. aasta Eesti meistrivõistluste sarja toetab RGB Baltic OÜ. Sarjas on tänavu seitse etappi, millest kolm toimuvad väljaspool Eestit, ka lisandub üks uus noorte ja algajate sõitjate võistlusklass.

„Meie meeskonnas on palju motohuvilisi. Seetõttu on RGB-le põnev olla partneriks kõrgetasemelisele motoürituste sarjale ning tutvustada seeläbi ka oma kaubamärki laiemale publikule,“ ütles RGB Balticu tegevjuht Peeter Randväli. RGB Baltic on ürituste tehnikalahendustega tegelev Eesti ettevõte.

RGB motoringraja Eesti meistrivõistlused saavad alguse 18.-19. mail auto24ringil Pärnus. Ühtlasi on tegu Balti meistrivõistluste etapiga – seegi 4-etapiline sari on tänavu kolme Balti riigi vahelise koostööna uuenduslik.

Soomes sõidetakse kaks etappi: 7.-9. juunil Motopargis ja 26.-28. juulil Alastaros. Üle mitme aasta on omakorda Pärnus Soome meistrivõistluste etappi korraldamas põhjanaabrid – 13.-14. juulil toimuv võistlus saab kindlasti olema osavõtjaterohke ja konkurentsitihe. 

Samuti jätkub eelmisel aastal alanud traditsioon, mil juuni viimasel nädalavahetusel auto24ringil algaval Suurel Võidusõidul pakuvad lisaks ringrajaautodele publikule põnevust ka kolm mootorrataste klassi – Superbike, Superstock ning kõige pisemate tulevikulootuste klass Mini GP-100.

Fotol allkirjastavad toetuslepingu RGB Balticu tegevjuht Peeter Randväli (vasakul) ja EMF-i motoringraja komisjoni liige Marko Rohtlaan ning esimees Rannus Ervin. Foto: Karola Koopuu.

24.-25. augustil sõidetakse võidu Lätis legendaarsel Bikernieki ringrajal ning hooajale pannakse punkt 8.-9. septembril auto24ringil Pärnus.

RGB Baltic motoringraja Eesti meistritiitlile võisteldakse klassides Superbike, Superstock, külgvankrid ja Mini GP-100. Eesti karikavõistlused toimuvad klassides B1200, B600, C-klass ja VihurMoto Rahvaliiga. 

Uues võistlusklassis 300 võib võistelda Euroopas A2 kategoorias müüdavate mootorratastega (näiteks Kawasaki Ninja 300, Yamaha YZF-R3, jt). See on mõeldud üheks motoringrajale nn sisseastumise klassiks, on kahe aastaga kiirelt kogunud populaarsust World Superbike MM-sarjas ning käesolevast aastast kavas lisaks Eestile ka teistes Balti riikides ja Skandinaavias. 

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.