KIVIÕLIS ALGAVAD KÜLGVANKRITE JA QUADIDE EESTI MEISTRIVÕISTLUSED

Foto: Rauno Kais

Täna sõidetakse Kiviõlis asuval krossirajal, kus peetakse juba aastaid korvide MM- ja quadide EM-etappe, Eesti meistrivõistluste avaetapp just nendele mainitud masinaklassidele. Oma osalemisest on juba teatanud Quadide valitsev Euroopa meister Kevin Saar ja enamus Eesti parimatest korvitiimidest.

Quad Open klassis on kohal kõik Eesti parimad, kes viimastel aastatel ka meie rahvuskoondiste ridades osalenud eesotsas valitseva Euroopa meistri Kevin Saarega, kes valiti eile EOK poolt “Märka järgnevat põlvkonda” stipendiaatide hulka. Noormees on ka tänavu väga heas hoos, kui ta võitis viimase EM-etapi ja on sarja punktitabelis teisel kohal.

Foto: Rauno Kais

Külgkorvide masinaklassis oli enne tänavust hooaeg suur sõitjate ja korvimeeste vangerdus, kuhu lisandusid nii sõitjad kui ka korvimehed Lätist, mistõttu on algav hooaeg vägagi põnev. Seda näitas juba Põlvas peetud motokross, kus üllatusi jagus mõlemasse sõitu.

Kiviõlis lähevad homme punkte jahtima Eesti meistrivõistluste arvestuses külgvankrid, Quad Open (Q Open), Q100, Q200, Q Kids ja Q Jun masinaklassid. Karikavõistluste punktidele võistlevad aga külgvanker Veteran, külgvanker Hobi, Q Veteran, Q Hobi ja Q Naised.

Sarnaselt eelmistele aastatele on külgvankrite põhiklassile ja Q Open masinaklassile ka rahalised auhinnad ning seda mõlema sõidu eest.

Treeningsõidud ja kvalifikatsioonid algavad Kiviõlis juba kell 8:30, esimene võistlusstart antakse aga 11:30, kui rajale kihutavad veteranid külgvankritel.

Registreenud sportlased, ajakava ja muu info võistluse kohta leiab EMFi kodulehelt
msport.ee

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.