KEVIN SAAR VÕITIS UKRAINA EM-ETAPI

Foto: Erakogu

Lõppeval nädalavahetusel sõideti Ukrainas Chernivitsis quadide EM-etapp, kus oli heas hoos valitsev Euroopa meister Kevin Saar.

Võistlusnädalavahetus ei alanud Kevin Saarele aga just kõige paremini, kui ta vabatreeningul ühel hüppel rajal olnud traadi otsa hüppas, mille tulemusena rehv läks mõne ringiga tühjaks. Ka kvalifikatsioon ei läinud just plaanipäraselt, kuna sõidu alguses sõideti talle sisse, mille tulemusena langes ta 8ndaks. Hoolimata korralikust tolmust suutis ta end siiski lõpuks kolmandaks sõita.

Võistlussõidud kulgesid aga tunduvalt positiivsemalt, kui kummastki tuli võit. Kummaski sõidus järgnesid talle norralane Christopher Tveraen ja inglane Harry Walker.

“Nädalavahetus Ukrainas möödus kokkuvõttes suurepäraselt! Sain finaalides kaks head starti ja suutsin oma rütmiga rahulikult finišisse jõuda. Enne meie sõite kasteti rada ning seetõttu sai puhta prilliga minema vaid esimene. Kui esimeses sõidus sain stardivõidu, siis teisest stardist pääsesin minema teisena ja mõne kurviga olin üleni mudane. Õnneks suutsin liidrist mööduda ning ikka esimesena lõpetada,” rääkis Saar. “Motokross tundub Ukrainas olevat erakordne üritus, sest rahvamass ja atmosfäär olid lihtsalt imelised! Peale sõite sain tund aega fännidega pilte teha ja nendega rääkida. Euroopa meistrivõistluste üldtabelis tõusin teisele kohale ja vahe esimesega on nüüd ainult 6 punkti.”

Foto: Erakogu

Samas peetud külgvankrite MM-i neljandal etapil said terve MM-hooaja kaasa tegevad Kert Varik ja lätlane Lauris Daiders 14. koha. Kvalifikatsioonisõidust tuli meestel viies koht ja avasõit lõpetati 9ndana. Kahjuks osalesid aga teise sõidu alguses toimunud suuremas külakuhjas ka Varik ja Daiders. Õnneks said mehed kordusstarti, kuid nad pidid sõidu siiski katkestama.

Kahe sõidu tulemusena kuulus Varik/Daiders tiimile 14. koht. MM-sarja tabelis langesid Varik/Daiders viiendale kohale ja meestel on koos 98 punkti. MM-liider on Belgia-Hollandi tiim Marvin Vanluchene ja Ben van den Boogaart (176 p), kes võtsid ka Ukrainas esikoha.

Ukrainas olid võistlemas ka Joosep Hansar/Arno Peever, kes avasõidus said 26nda ja teises 20nda koha ning nende saldosse tuli ka 1 MM-punkt, etapi kokkuvõttes kuulus neile 15s koht.

Korvide järgmine MM-etapp toimub järgmisel nädalavahetusel Tšehhis, quadid jätkavad jahti EM-tiitlile aga 27. mail Poolas.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.