Kevin Saar tuli kuuendat korda Eesti meistriks

Foto autor: Rauno Kais

Eile sõideti Türil Kihli krossirajal Castrol Eesti motokrossi meistrivõistluste eelviimane etapp külgkorvidele ja quadidele, kus korvidel võtsid etapivõidu Kert Varik ja Lari Kunnas ning quadidel oli taas parim Kevin Saar, kes kindlustas mõlema sõiduvõiduga ka endale kuuenda järjestikuse Eesti meistritiitli.

Quadidel ei andnud viimase kolme aasta Euroopa meister Kevin Saar (pildil nr 311, Yamaha, Pärnu MC) taas konkurentidele mingit sõnaõigust ning võttis Türilt maksimumpunktid. See ei tulnud aga sarnaselt eelmistele etappidele nii kergelt, kuna kvalifikatsioonis murdus mehe masinal kohe esimesel ringil jalatugi ning ta pidi kuidagi mingi aja kirja saada. See tal ka õnnestus, kuid aeg oli alles 7., mis andis talle stardikoha valmisel kehvema positsiooni. Hoolimata sellest sai ta kummaski sõidus head stardid ning asus juba avaringil liidriks ja kadus konkurentidelt eest ja võitis nii etapi, kui ka kuuenda järjestikuse Eesti meistritiitli.

Teiseks tuli Türil kummaski sõidus Saare järel teisena lõpetanud lätlane Atis Breds ning kolmanda koha sai samuti meie lõunanaaber Kristians Janis Sondors (mõlemad Honda), kes oli avasõidus neljas ja viimases kolmas.

Samades sõitudes osalenud vanusegrupis 35+ sõitsid end Türil esikolmikusse Kardo Saarmann (Honda), teine oli Indrek Uusmaa (Sõmerpalu MK) ja kolmas Talis Käht (Yamaha, Kagu MK).

Foto autor: Rauno Kais

Korvidel asusid avasõitu juhtima Gert Gordejev koos lätlasest valitseva maailmameistri Kaspars Stupelisega ning põnev võidukihutamine nende, Markus Normak/Karl-Albert Kasesalu (Zabel, MK GasGas), Tanel Reesna/Maurice Lina (Husqvarna, Saku MK) ja rehvivalikuga alt läinud ning seetõttu tagasihoidliku stardi saanud Kert Varik/Lari Kunnas (Husqvarna, AYR Racing) vahel kestis mõned ringid. Kuigi Normak/Kasesalu tõusid liidriks, siis Varik/Kunnas suutsid järjest konkurentidest mööduda ning peagi esimeseks tõusta ning seejärel mehed enam tagasi ei vaadanud ja võtsid kindla võidu. Teisele kohale heitlesid sarnaselt eelmistele etappidele Gordejev/Stupelis (Husqvarna, RedMoto Racing) Normak/Kasesalu, keda seirasid väikse vahega Reesna/Lina. Normak/Kasesalu tsiklil tekkis aga siis tehniline probleem, mida tuli raja ääres lahendada ning Gordejev/Stupelis said seejärel rahulikult teisena lõpuni sõita, kuna Reesna/Lina ei suutnud neile hiljem konkurentsi pakkuda. Normak/Kasesalu kaotasid aga paar ringi, kuniks taas rajale said ja olid 9.

Teises sõidus haarasid Varik/Kunnas aga kohe liidrikoha ning kadusid peagi konkrentidelt eest ja sellest sõidust tuli taas kindel esikoht. Järgnevatele kohtadele madistasid jälle Normak/Kasesalu, Gordejev/Stupelis ja Reesna/Lina. Sõidu keskel pääsesid Gordejev/Stupelis teiseks, kuid Normak/Kasesalu ei andnud peaaegu sõidu lõpuni alla, aga siiski pidid kolmanda kohaga leppima.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitsid etapi Varik/Kunnas Gordejev/Stupelise ja teises sõidus neljandaks tulnud Reesna/Lina ees.

Meistrivõistluste liidrid on enne viimast etappi Varik/Kunnas, kes edestavad Normak/Kasesalu 14 ja Gordejev/Stupelist 17 punktiga.

Quad Junioris võidutses teist etappi järjest Mihkel Salujõe (Honda, HRC Eesti Racing Team), kes oli parim kummaski sõidus. Võidukihutamised 2. ja 3. kohal lõpetanud Rasmus Sõnale (Honda, Äksi39Team) kuulus teine ja Tanel Põdrale (Husqvarna, Pärnu MC) kolmas koht. Põdra parema tulemuse nurjas teises sõidus purunenud tagumine amort, mille tõttu ta oli sunnitud neljanda kohaga leppima.

Tulevikutegijatega koos rajal olnud veteranide parim oli Rene Tarend (Yamaha, Sõmerpalu MK), Mark Saare (Kawasaki, RedMoto Racing) ja klubikaaslase Olari Saarme (KTM) ees.

Quad 100ste läks aga kolmikvõit Lätti Markuss Augustovskisele (KTM), Karlis Straubergsile ja Martins Puhalskisele (mõlemad Honda). Väikseimas meistrivõistluste klassis ATV Lapsed saavutas neljanda etapivõidu järjest Roberts Trautmanis, järgmised kaks kohta läksid aga Linnamäe krossiklubi sõitjatele Kaspar Saarele ja Argo Algmale (kõik Apex).

Eesti karikavõistlustel võistlevate külgvankrite veteranide nooremas 45+ arvestuses võitsid juba neljanda etapi järjest Renee Reinu/ Teet Eier (KTM, Kohila Motospordiklubi), kellele järgnesid sarnaselt Toila etapile Erik Vahter/ Jüri Saan (Husqvarna, Kose AMK) ja Argo Põldsaar/ Ruslan Talf (KTM, Kohila Sidecar Cross Team). Eakamate 55+ parimaid olid seekord Sverre Lamp/ Indrek Aljes (KTM, Saku MK), teise koha said Läti isa-poeg tandem Andris ja Karlis Bickovskis (MTH) ja kolmanda Märt Arula/ Sten Niitsoo (Husqvarna, Kose AMK).

Foto autor: Rauno Kais

Veteranidega koos sõitnud naiste klassis võidutsesid taas Katrin Põldma/ Rain Vaikmäe (KTM, MK D&T), teise koha said nende klubikaaslased Diani Pruks/Riin Päll (mõlemad KTM) ees. Retro parimad olid Kuldar Jaosaar/Joel Soomer (CŽ, MK D&T).

Castrol Eesti motokrossi meistrivõistlused jätkuvad aga juba eeloleval neljapäeval Eesti taasiseseisvumispäeval 20. augustil Tihemetsas, kus on võistlustules sooloklassid eesotsas viimased paar nädalat Kegumsis peetud MM- ja EM-etappidel tublilt kihutanud eestlaste ja lätlastega, lisaks otseloomulikult kõik ülejäänud kiired kohalikud sõitjad.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.