Karel Kutsar võitis MX Liiga avaetapi

Foto: Karli Saul

Esmakorsdselt MX Liiga nime kandva motokrossisarja esimene etapp sõideti täna Jõgeva lähistel Linnamäe krossirajal, kus lisaks tavapärastele sooloklassidele olid stardis ka külgkorvid ja quadid, kellele see võistlus oli Eesti karikavõistluste avaetapiks. Soolode MX Pro klassis võttis hooaja esimese võidu Karel Kutsar, korvide parimad olid Gert Gordejev ja lätlane Kaspars Stupelis ning quadidel Kevin Saar.

MX Pro klassis ei leidunud vastast valitsevale Eesti meistrile Karel Kutsarile (KTM, Sõmerpalu MK), kes haaras mõlemas sõidus kohe alguses liidriohjad enda kätte ning võitis kindlalt kaks sõitu. Avasõidus lõpetas teisena Hardi Roosiorg (KTM, Tartu Motokrossiklubi) ja kolmandana Andero Lusbo (Husqvarna, Kagu MK). Teises sõidus oli Roosiorg taas kinni teises kohas, kuid katkestamine sõidu lõpus kukutas ta viimaseks ja nii tõusis teiseks Lusbo ning kolmandana ületas lõpujoone avasõidu neljas Jan Jakobson (Husqvarna, Sõmerpalu MK).

Kahe sõidu kokkuvõttes võitis seega avaetapi Kutsar Lusbo ja Jakobsoni ees.

MX Pro klassiga koos rajal olnud MX Jun klassis sõitsid end täna esikolmikusse Kairo Katkosilt (KTM, RedMoto Racing), Romeo Karu (Husqvarna, VKJ Racing) ja Mikk Martin Lõhmus (Honda, HRC Eesti Racing Team).

Foto: Karli Saul

Külgkorvidel võitsid avasõidu kohe algusest esimeseks asunud eelmise aaste Eesti meistrid Kert Varik ja soomlane Lari Kunnas (Husqvarna, AYR Racing Team). Teiseks sõitsid end Gert Gordejev ja mitmekordne maailmameister lätlane Kaspars Stupelis (Husqvarna, RedMoto Racing), kes olid sõidu alguses neljandad, kuid sõidu edenedes parandasid oma kohta ja möödusid sõidu viimases kolmandikus ka seni teisena sõitnud Markus Normak ja Karl-Albert Kasesalust (Zabel, MK GasGas).
Teises sõidus juhtisid sõidu poole maani Normak/ Kasesalu, kuid sõidu poole peal möödusid nendest Gordejev/ Stupelis, kes ka sõidu võitsid. Normak/ Kasesalu tegid liidreid püüdes viimasel ringil veel avarii ning langesid viiendaks. Nii tõusid teiseks lätlased Daniels ja Bruno Lielbardised (Zabel) ja kolmandaks Ülar Karing/ Sebastian Oliver Lamp (KTM, Sõmerpalu MK). Varik/ Kunnas pidid aga sõidu kohe tehnilise rikke tõttu katkestama.

Etapivõit kuulus seega tiimile  Gordejev/ Stupelis, teised olid esimese sõidu neljandad Karing/ Lamp ja kolmandad vennad Liebardsid, nemad olid avasõidus kuuendad.

Quadide esimese sõidu võitis kindlalt viimaste aastate Eesti nr 1 Kevin Saar (Yamaha, Pärnu MC) ja seda hoolimata, et kaotas sõidu poole peal sadula ja pidi boksis seda asendamas käima. Teises sõidus noormehel viperusi ei olnud ja sellest tuli taas esikoht. Kummaski sõidus lõpetas teisena eelmise hooaja vahele jätnud Priit Järvloo (Kawasaki, Sõmerpalu MK) ja kahe sõidu kokkuvõttes sai kolmanda koha sõidud neljanda lõpetanud Sander Lakiza (Yamaha, Pärnu MC).

Ülejäänud klasside TOP3 olid järgmised:

MX B
1. Romeo Pikand (KTM, Viljandi Motospordiklubi)
2. Priit Palatu (Husqvarna, Sõmerpalu MK)
3. Marken Sonn (Husqvarna, Kose AMK)

MX C
1. Erki Tärno (Husqvarna, Motoextreme)
2. Fredi Kostikov (KTM, KTL Racing klubi)
3. Marken Pavel (Kawasaki, Kose AMK)

MX D
1. Kaspar Uibu (Yamaha, Sõmerpalu MK)
2. Marko Moorits (KTM, Linnamäe krossiklubi)
3. Ain Klettenberg (KTM, Tihemetsa MK)

MX E
1. Carl Ülejõe (Husqvarna, Freetime Racing)
2. Hendrik Urbanik (Husqvarna, Kagu MK)
3. Ragnar Raam (Honda, Motoworks RT)

MX V 40+
1. Dmitri Vinogradov (KTM, Narva SK Energia)
2. Heigo Lauren (Yamaha, Türi AMK)
3. Urmas Lehiste (Husqvarna, Kagu MK)

MX V 50+
1. Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK)
2. Raul Orumaa (Husqvarna, Sõmeru Racing)
3. Andres Haramaa (Saaremoto)

KV 45+
1. Renee Reinu/ Teet Eier (KTM, Kohila Motospordi Klubi)
2. Argo Põldsaar/ Arno Peever (KTM, Kohila Sidecar Cross Team)
3. Janek Soidla/ Krister Kindel (Yamaha, MK Lääne)

KV 55+
1. Sverre Lamp/ Indrek Aljes (KTM, Saku MK)
2. Märt Arula/ Patrick Põldma (Husqvarna, Kose AMK)
3. Sergei Ivanov/ Johannes Johansson (Saku MK)

Quad B
1. Karl Robin Rillo (Yamaha, RedMoto Racing)
2. Siim Koppel (Suzuki)
3. Meelis Mäeots (Honda, Paikuse MK)

Quad Veteran
1. Janek Vernik (Yamaha, SK Yamaha Keskus)
2. Mark Saar (Kawasaki, RedMoto Racing)
3. Raido Viinapuu (Kawasaki, RedMoto Racing)

Järgmine MX Liiga etapp sõidetakse 12. juunil Türi lähistel asuval Kihli motokeskuses, kus taas stardis ka kolme- ja neljarattalised.

Linnamäe detailsed tulemused SIIN.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.