Karel Kutsar tuli Hollandis EMX250 klassi avaetapil 7. kohale

Hollandis Valksenswaardi krossirajal toimus sel nädalavahetusel EMX250 klassi euroopa meistrivõistluste esimene etapp. Parima eestlasena teenis Karel Kutsar (KTM) seitsmenda koha. Laupäevase avasõidu kolmandana lõpetanud Jörgen-Matthias Talviku jäi teise sõidu kukkumise tõttu kümnendaks.

Laupäeval toimunud avasõitu alustas väga hästi Jörgen-Matthias Talviku (Husqvarna). Stardi järel pääses ta kohe top 5 sisse. Esimestel ringidel oli Talviku rajal väga agressiivne ja kiire ning tal õnnestus tõusta lausa teisele kohale. Samal ajal oli esimesel kohal sõitnud taanlane Bastian Boegh Damm (KTM) mõne ringiga juba ligi kümne sekundilise edu sisse saanud Talviku ees. Sama õnnestus sõidu esimeses pooles teha ka Talvikul, kes kiirelt järgnevatega üle 10 sekundilise vahe sisse sõitis. Sõidu keskel aga hakkas meie mehele ohtlikult lähenema kolmandal kohal sõitnud rootslane Isak Gifting (KTM), kes iga ringiga vahet vähendas. Meeste vahel siiski otseseks võidusõiduks minna ei jõudnudki, sest Talviku tegi sõiduvea ja kaotas aega ning langes kolmandaks. Viimastele ringidele minnes oli Talvikut kinni püüdmas viie meheline sõitjaterivi, kuid õnneks suutis Jörgen-Matthias ennast kokku võtta ja ta kaitses oma kolmandat kohta finišini. Sõidu võitis Boegh Damm, teine oli Gifting.

Väga ilusa sõidu tegi ka Karel Kutsar (KTM), kes stardi järel top 15 piiril oli, kuid sealt mõne ringiga juba kümnendaks tõusis. Seal sõitis ta enamuse sõidust. Viimasel ringil õnnestus Karelil veel üks möödasõit teha ja finišisse jõudis ta üheksandana. Henry Vesilind võitles kogu sõidu, et pääseda top 30 sisse, kuid see tal siiski veel ei õnnestunud ja finišis oli ta kolmekümnekolmas.

Pühapäeval toimunud teises sõidus tegi väga hea sõidu alguse taas Jörgen-Matthias Talviku. Esimeste ringide väga agressiivse sõiduga suutis ta endale kolmanda koha välja võidelda. Seejärel võttis ta sihikule teisel kohal sõitnud itaallase Andrea Adamo (Yamaha). Kahjuks aga möödasõitu üritades Talviku eksis hüppenukil soones ning ta kukkus suurel kiirusel ja langes kõrgest konkurentsist välja. Hiljem suutis Talviku siiski punktikohale tagasi tõusta ja lõpetas sõidu 18. kohal. Eilse sõiduga sarnase alguse tegi Karel Kutsar, kes esimeste ringide järel oli top 10 piiril. Karel tundis ennast rajal väga hästi ja vaikselt hakkas ta ees sõitvaid mehi kinni püüdma ning neist mööduma. Sõidu keskel tõusis Kutsar juba viiendale kohale ning mõned ringi enne lõppu püüdis ta kinni ka kolmandal ja neljandal kohal olnud sõitjad. Kahjuks eelviimasel ringil Karel eksis kurvis ja kaotas hoopis ise positsiooni ja lõpetas sõidu kuuendana. Kuna aga sõidu võitnud Kay de Wolf (Holland, Husqvarna) sai hiljem 10 kohta karistust meedikute lipu eiramise tõttu, läks Kutsarile kirja ikkagi viies koht. Henry Vesilind tuli finišisse 36. kohal. Võidu teenis sarnaselt avasõidule Bastian Boegh Damm, teise koha sai Thibault Benistant (Prantsusmaa, Yamaha) ja kolmanda koha Andrea Adamo.

Etapi kokkuvõttes teenis meie parimana Karel Kutsar 28 punktiga seitsmenda koha. Jörgen-Mathias Talviku sai 23 punktiga kümnenda koha. Henry Vesilind oli kolmekümneüheksas. Etapivõidu teenis 50 punktiga Bastian Boegh Damm, teine oli 34 punktiga Isak Gifting ning kolmas 33 punktiga Andrea Adamo.

EMX250 Hollandi GP
1 Boegh Damm, Bastian DEN 50
2 Gifting, Isak SWE 34
3 Adamo, Andrea ITA 33
4 Benistant, Thibault FRA 32
5 Florian, Lion GER 30
6 Everts, Liam BEL 29
7 Kutsar, Karel EST 28
8 de Wolf, Kay NED 28
9 Guadagnini, Mattia ITA 27
10 Talviku, Jörgen-Matthias EST 23
11 Conijn, Marcel NED 21
12 Meier, Glen DEN 19
13 Facchetti, Gianluca ITA 15
14 Meuwissen, Raf NED 13
15 Sileika, Tomass LAT 11
16 Guyon, Tom FRA 11
17 Agard-Michelsen, Sander NOR 7
18 Petrashin, Timur RUS 6
19 Stauffer, Marcel AUT 5
20 Kovacs, Adam Zsolt HUN 5
21 Tropepe, Giuseppe ITA 4
22 Olsson, Filip SWE 4
23 Scuteri, Emilio ITA 3
24 Iacopi, Manuel ITA 2
25 Mc Lellan, Camden RSA 1
26 Goupillon, Pierre FRA 1
27 Olive, Oriol ESP 0
28 Appelt, Marnique GER 0
29 Jonrup, Emil SWE 0
30 Lindstrom, Viking SWE 0
31 Gustafsson, Axel SWE 0
32 Kooij, Jarni BEL 0
33 Stuurman, Kjeld NED 0
34 Vesterinen, Matias FIN 0
35 Del Coco, Matteo ITA 0
36 Koch, Nico GER 0
37 Elzinga, Rick NED 0
38 Miot, Matheo FRA 0
39 Vesilind, Henry EST 0
40 Lucas, Mario ESP 0

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.