Jörgen-Matthias Talviku pidi Itaalias leppima üheksanda kohaga

Sel nädalavahetusel toimus Itaalias Mantova krossirajal EMX125 klassi euroopa meistrivõistluste kolmas etapp. Eilses avasõidus kolmanda koha saanud A1M Motorsport Husqvarna meeskonna sõitja Jörgen-Matthias Talvikul ebaõnnestus tänane teine sõit totaalselt ja nii tuli leppida kokkuvõttes üheksanda kohaga.

Talvikul hakkas tänases teises sõidus viltu vedama kohe stardist alates. Avakurvis kaotas ta pori sees tasakaalu ja nii jäi ta päris viimaste sekka. Mõne ringiga tõusis ta punktikohale juba, kuid järjekordne kukkumine langetas ta taas kolmekümnenda koha piirimaile. Viimastel ringidel suutis Talviku taas punktikohale tõusta, ta lõpetas sõidu 19. kohal. Sõidu võitis sarnaselt eilsele Mattia Guadagnini (Husqvarna, Itaalia), teise koha sai Eddie Jay Wade (KTM, Inglismaa) ja kolmanda koha Guillem Farres Plaza (KTM, Hispaania).

Etapi kokkuvõttes teenis Talviku 22 punktiga 9. koha. Pärast kolme etapp hoiab Talviku 95 punktiga hinnalist kolmandat kohta. Kolmanda etapi võitis 50 punktiga Guadagnini, teise koha sai 36 punktiga Simon Laengenfelder (Saksamaa) ja kolmanda koha 31 punktiga Wade. Sarja liider on ülivõimsalt Guadagnini, kellel on koos juba 143 punkti.

Kahjuks ei läinud meil paremini ka EMX2T klassis, kus poodiumikoha eest oli võistlemas A1M Motorsport meeskonna sõitja Andero Lusbo. Eilses avasõidus viienda koha saanud Lusbo tegi tänases teises sõidus kohutava stardi, kuid avakurvis õnnestus tal valida nii hea trajektoor, et ta tõusis kohe top 10 sisse. Avaringi seitsmendana lõpetanud Lusbo hakkas järgmisel ringil konkurendist mööduma, kes talle kahjuks enne kurvi küljepealt sisse sõitis. Mõlemad mehed kukkusid ja nii langes meie mees kõrgeimast konkurentsist välja. Top 20 lõppu langenud Lusbo hakkas taas seejärel kohti parandama ja ta suutis juba üheksandale kohale tõusta. Kuid siis tabas teda järjekordne look. Kahjuks ei pidanud Lusbo tsikkel porisel rajal valule lõpuni vastu ja seetõttu pidi ta sõidu katkestama. Sõidu võitis Brad Anderson (KTM, Inglismaa), teise koha sai Mike Kras (KTM, Holland) ja kolmanda koha Erik Willems (Husqvarna, Belgia).

Etapi kokkuvõttes teenis Lusbo 16 punkti ja see andis talle üheteistkümnenda koha. Sarja kokkuvõttes hoiab Lusbo 46 punktiga seitsmendat kohta. Teise etapi võitis 47 punktiga Mike Kras, teise koha sai 38 punktiga Brad Todd ja kolmanda koha 33 punktiga Brad Anderson. Sarja liider on 83 punktiga Anderson.