Hooaja parima võistluse teinud Tanel Leok teenis Itaalia MM-etapil 14.koha

Motokrossi maailmameistrivõistluste 11. etapp toimus täna Itaalias Mantova krossirajal. Hooaja parima võistluse tegi A1M Motorsport Husqvarna meeskonna sõitja Tanel Leok, kes MXGP klassis 14. koha saavutas. Johannes Nermann MX2 klassis punktilisa ei teeninud.

MXGP klassi kvalifikatsioonis suutis Tanel Leok välja sõita seitsmeteistkümnenda ringiaja. Avasõidu alguses jäi Tanel top 20 seast välja, kuid kiiresti tõusis ta sealt peagi punktikohale. Seejärel tuli sisse sõiduviga ja Leok langes taas punktikohalt välja. Sõidu teine pool õnnestus taas paremini ning Tanel tõusis lõpuks 17. kohale. Stardivõidu võttis Jorge Prado (Hispaania, KTM), kuid avaringi lõpus suretas ta kurvis tsikli välja ning liidriks tõusis Dylan Walsh (Suurbritannia, Honda). Erameeskonna sõitja suutis mitmeid ringe tehasemeeskonna sõitjaid enda seljataga hoida, kuid varsti ta väsis ja langes esikoha konkurentsist välja. Liidriks asunud Tim Gajser (Sloveenia, Honda) enam oma kohta käest ei andnud ning võttis sõiduvõidu. Tugeva lõpuks tõusis teiseks Glenn Coldenhoff (Holland, GasGas) ja kolmandana lõpetas sõidu Jorge Prado.

Teise sõidus algus õnnestus Leokil palju paremini kui ta võttis stardi järel sisse 15. koha. Sõidu jooksul õnnestus Tanelil veel kahest konkurendist ka mööduda ning finishisse jõudis ta 13. kohal, mis on tema selle hooaja parim sõidu koht. Stardi järel asus liidriks Tim Gajser, teda asusid jälitama Prado ja Cairoli (Itaalia, KTM). Kohe sõidu alguses eksis Prado ja langes viimasele kohale. Mõned ringid hiljem oli kord Gajseri käes, kes kurvis külje maha pani ja esikoha Cairolile kinkis. Itaallane võttis kingituse vastu ning hoidis vaatamata Gajser pingutustele esikohta enda käes sõidu lõpuni. Gajser lõpetas teisena ja Jeremy Seewer (Šveits, Yamaha) kolmandana.

Etapi kokkuvõttes teenis Leok 12 punktiga 14. koha. Esikoht läks 47 punktiga Gajserile, teine oli 41 punktiga Cairoli ja kolmas 38 punktiga Coldenhoff. Sarja kokkuvõttes on Leok 41 punktiga 23. kohal. Tiitlile käib endiselt ülitihe heitlus. Liider on 399 punktiga Gajser, teisel kohal asub 388 punktiga Cairoli ja kolmandal kohal 369 punktiga Seewer.

MX2 klassis oli Johannes Nermann kvalifikatsioonis kahekümnekaheksas. Avasõidus ei suutnud ta sellist kiirust näidata, et võiks võidelda punktikoha eest ja nii tuli tal leppida 25. kohaga. Esimest sõitu asus stardi järel juhtima sarja liider Tom Vialle (Prantsusmaa, KTM), kes esimeste ringidega suutis kohe ka järgnevate ees üsna suure vahe sisse sõita. Peagi tõusis teisele kohale tema suurim konkurent tiitlile Jago Geerts (Belgia, Yamaha). Jago suutis liidri küll seejärel kinni püüda, kuid möödumiseks siiski ühtegi head võimalust ei tekkinudki ja avasõidu võit läks prantslasele. Geerts lõpetas sõidu teisena ja Conrad Mewse (Suurbritannia, KTM) kolmandana.

Teises sõidus suutis Nermann teha veidi parema esituse, viimastele ringidele läks meie mees 22. kohal ja tal oli võimalus ka punktikoht ära napsata. Kahjuks jäi lõpuks siiski kolm sekundit sellest puudu ja Nermann lõpetas sõidu 22. kohal. Stardi järel võttis esikoha enda kättte Ben Watson (Suurbritannia, Yamaha), kuid esmalt möödus temast Vialle ja ring hiljem samas kohas ka Geerts. Sarja kaks kiiremat said taas seejärel omavahel mõõta võtta, kui avasõidus võttis esikoha Vialle, siis teises sõidus suutis Geerts prantslasest mööduda ja ise sõiduvõidu võtta. Vialle lõpetas teisena ja Watson kolmandana.

Etapi kokkuvõttes jäid Nermannil punktid võtma ja kirja läks 25. koht, sarja kokkuvõttes on ta 8 punktiga 37. kohal. Esikoha teenis 47 punktiga Geerts, teise koha samade punktidega Vialle ja kolmas oli 36 punktiga Thomas Kjer Olsen (Taani, Husqvarna). Liidrina jätkab 478 punktiga Vialle, teisel kohal on 432 punktiga Geerts ja kolmandaks tõusis 348 punktiga Jed Beaton (Austraalia, Husqvarna).

MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Hispaanias.