Hannes Soomeri MM hooaeg jõuab lõpule sel nädalavahetusel Kataris

Foto autor: Václav Duška Jr

Sel laupäeval sõidetakse Maailmameistrivõistluste World Supersport klassi viimane etapp Kataris Losaili rahvusvahelisel ringrajal Dohas. Erinevalt tavapärasest võistlus nädalavahetusest, kus Supersport klassi võidusõit toimub pühapäeviti, sõidetakse Katari etapp kuumuse tõttu õhtul tehisvalguse käes ning pühapäeva asemel laupäeval. Selle aasta Eesti Superbike klassi meister, Hannes Soomer, on hetkel üldarvestuses hoidmas 15. kohta 30 punktiga.

„Katar on minu jaoks järgmine uus rada mis vajab õppimist ja kindlasti esimesest ringist siin kiire olla on keeruline. Erinevalt Argentiinast on meil aga info raja kohta olemas ja kõik eeltöö mis võimalik on meil tehtud. Tänased vabatreeningud on kriitilised ja täna õhtul näeb kus me omadega oleme. Igal juhul olen ma peale Argentiinat enesekindel ja mootorrattaga tunne on hea.“

Foto autor: Václav Duška Jr

Täna sõidetakse Kataris esimesed vabatreeningud, mis määravad ka otse Superpole 2’te pääsejad. Reedel on kavas kolmas vabatreening ning kvalifikatsioonid (superpole’id) ning laupäeval warm-up ning kell 17.30 võistlussõit.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.