Hannes Soomeri hooaeg jätkub Tais rahvusvahelisel Changi ringrajal

Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Tais mootorrataste ringrajasõidu klassi Supersport MM-hooaja teine etapp. 23.-25. märtsini on rahvusvahelisel Changi ringrajal startimas ka Hannes Soomer.

Kuu tagasi Austraalias, Phillip Island ringrajal sõidetud hooaja avaetapp ei kulgenud Racedays meeskonna värvides sõitnud 20.aastasel eestlasel soovitult ning kahjuks tuli sõiduvea tõttu võistluse teisel ringil katkestada.

Ligi kuu ajalise pausi jooksul on Soomer ja kogu meeskond teinud palju tööd, et eeloleval nädalavahetusel hooaja esimene märk maha saada.

foto Václav Duška Jr

„Tai rada on jälle üks nendest kalendris, mida ma kunagi sõitnud ei ole. Austraalias rajast on ta oma ülesehituse poolest täiesti erinev ja mitte nii eriline kui oli Phillip Island. Hooaja avaetapi vead on läbi mõeldud ja on leitud ka loogiline lahendus, mis võiks aidata esimesel päeval palju suuremaid samme teha nii raja õppimise, kui ka mootorrattaga,“ sõnas Soomer enne Taisse lendu.

4,5 km pikkune ja 12 kurviga Chang International Circuit ringrada sai MM-staatuse aastal 2015 ning on püsinud kalendris sellest ajast alates. Reedel sõidetakse vabatrennid ning laupäeval heideldakse juba parimate stardikohtade nimel. Supersport klassi võistlussõit saab Eesti aja järgi alguse pühapäeval 10:30.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.