HANNES SOOMERI HOOAEG JÄTKUB HOLLANDIS ASSENI RINGRAJAL

Foto: Václav Duška Jr.

Vaid mõned päevad pärast Hispaanias toimunud mootorrataste ringrajasõidu klassi Supersport MM-hooaja kolmandat etappi, jätkub hooaeg juba eeloleval nädalavahetusel Hollandis, Asseni ringrajal.

Nagu kolmel eelneval tänavusel etapil, nii on 20.-22.aprillini toimuval hooaja neljandal võistlusel stardis ka Hannes Soomer. Racedays meeskonna sõitja pole küll veel hooaja punktiarvet avanud, kuid möödunud aastal võitis eestlane Assenis Superpole 1 ja lõpetas võistluse 13. kohal, millega teenis 3 MM-punkti.

„Assen on mõnus. Seal ma olen saanud oma esimese poodiumi, esimese võidu ja ka esimese kvalifikatsiooni võidu ehk ma lähen sinna alati väga hea tundega. Aragonist sinna minnes muudame natuke viisi, kuidas töötame ja peame reede ja laupäev võimalikult hea töö tegema et rongi peale tagasi jõuda.” sõnas Soomer.

1955. aastal valminud 4,542 km pikkune ja 18 kurviga Asseni ringrada ei vaja ringraja sõpradele tutvustamist. Sellel rajal sõidetakse nii Moto GP, kui ka Superbike´de MM-sarja võistlused.

Reedel sõidetakse Asseni ringrajal vabatrennid ning laupäeval heideldakse juba parimate stardikohtade nimel. Supersport klassi võistlussõit saab Eesti aja järgi alguse pühapäeval 12:30.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.