Hannes Soomer teenis Prantsusmaal punktilisa

Foto: Václav Duška Jr.

Pühapäeva pärastlõunal sõideti Prantsusmaal, Magny-Cours´i ringrajal mootorrataste ringrajasõidu Supersport klassi hooaja kümnes MM-etapp.

Laupäeval Superpole 1 võitnud ning Superpole 2 kümnenda resultaadi välja sõitnud, Hannes Soomer, alustas teist võistlust järjest kümnendast ruudust. Eestlane oli selle tulemusega kvalifikatsiooni parim Honda sõitja.

19.ringilise võistluse avaringilt tuli Soomer tagasi 13.positsioonil ning püsis seal järgnevad kuus ringi.

Poolel maal oli eestlane tõusnud koha võrra ning peagi oli tema positsioon veel koha võrra paranenud. Kuigi 12 ringil kukkus Racedays meeskonna sõitja korra tagasi 13.kohale, siis sõidu lõpus andis ta endast maksimumi ning lõpetas tänavu viimase Euroopas sõidetud etapi 11.kohal.

Prantsusmaa etapivõidu võttis koduraja sõitnud Jules Cluzel (Yamaha), kellest Soomer jäi 19.ringi kokkuvõttes maha 26,8 sekundiga.

Foto: Václav Duška Jr.

„Terve nädalavahetus oli väga hea! Võistluse eelselt tegime veel paar muudatust ratta seades, mis aga ei läinud nii nagu lootsime. Võistluses suutsin hoida kiirust aga võitlusi pidada oli keeruline, kaasa ei aidanud ka halvasti läinud start. Suures plaanis olen muidugi ka 11. kohaga väga rahul! Tänan kõiki sponsoreid ja toetajaid ning muidugi ka kaasa elavaid fänne!“ sõnas Soomer.

MM-arvestuse Supersport klassi liidrina jätkab Prantsusmaal teise koha saanud, Sandro Cortese. Hondal sõitev Hannes Soomer hoiab peale kümmet sõidetud MM-etappi 27 punktiga, 15.kohta. Supersport klassi hooaeg jätkub kahe nädala pärast Argentinas, San Juan Villicum ringrajal.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.