HANNES SOOMER TEENIS ASSENIS HOOAJA ESIMESED MM-PUNKTID

Eesti aja järgi pühapäeva pärastlõunal sõideti Hollandis, Asseni ringrajal mootorrataste ringrajasõidu klassi Supersport hooaja neljas etapp. Hannes Soomer alustas võistlust 15. stardiruudust ning kuigi esimese ringi lõpuks pidi eestlane üldarvestuses ühe koha tagasi andma, siis järgevatel ringidel näitas möödunud aasta European Supersport arvestuse võitja head kiirust.

13. ringi lõpuks oli Hondal sõitev eestlane tõusnud kümnendale kohale. Järelejäänud viie ringi jooksul vahetas Racedays meeskonna sõitja mitmel korral kohti Loris Cresson´i (Yamaha) ja Ayrton Badovini´ga (MV Agusta) ning ületas finišijoone 11. kohal.

Sõidu lõpus selgus, et kuna algselt viiendal kohal lõpetanud Luke Stapleford (Triumph) teenis reeglite rikkumise eest ajakaristuse, siis tõusis eestlane veel koha võrra. Üldarvestuse kümnes koht tähendas seda, et pärast pikka ootust teenis Soomer hooaja esimesed MM-punktid ning mitte ühe, vaid kuus.

“Sõitu tegime veel hommikuse warm upi põhjal muutuse, mis läks õiges suunas ja tegi sõitmise natuke lihtsamaks. Start oli hea aga tagasirgele minnes kaotasin natuke ja jäin tagumisse gruppi. Kui mööda sain oli juba raske järgmist gruppi üksi püüda. Hoog oli aga olemas ja kui oleks natuke parema esimese ringi teinud, oleks olnud võimalus teises grupis püsida, mis on kõige tähtsam. Suured tänud meeskonnale, tundub et saime jälle jalad alla ja natuke enesekindlust peale suhteliselt halba aasta algust tagasi. See ei ole tähtis mitte ainult mulle vaid kogu meeskonnale ja nüüd saab Imolasse minna hea tundega.” kommenteeris Hannes.

Väga põneva võistluse lõppvaatuse suutis enda kasuks pöörata Jules Cluzel (Yamaha), kes edestas teisena lõpetanud Randy Krummenacher´it (Yamaha) kõigest 0,291 ja Raffaele De Rosa´t (MV Agusta) 0,314 sekundiga. Hooaja üldarvestuses Supersport klassi esikohta hoidev Lucas Mahias (Yamaha) lõpetas sõidu neljandana ja jäi kaasmaalasest maha kõigest 0,341 sekundiga. Kümnenda koha teeninud Soomer kaotas 18 ringilise võistluse lõpuks Cluzel´ile 26,328 sekundiga.

Hooaja neljast sõidetud etapist on nüüd Supersport klassis etapivõit ette näidata neljal erineval sõitjal. Punktitabelis on Mahias´est vaid punktiga maas Krummenacher ning kuue punktiga Asseni etapi kvalifikatsiooni võitja Sandro Cortese (Yamaha). Hannes Soomer hoiab kuue MM-punkiga üldarvestuse 18. kohta.

Supersport sarja MM-hooaeg jätkub kolme nädala pärast, kui 11.-13. maini sõidetakse Itaalias, Imola ringrajal. Hannes Soomer lõpetas möödunud aastal Itaalia etapi 16. kohal.