Hannes Soomer stardib esmakordselt legendaarsel Brno ringrajal

Foto: Václav Duška Jr.

Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Tšehhis mootorrataste ringrajasõidu klassi Supersport MM-hooaja seitsmes etapp. 8.-10. juunini Brno ringrajal sõidetaval etapil on startimas ka Hannes Soomer. Eestlane lisas kaks nädalat tagasi sõidetud Suurbritannia etapil enda kontosse aasta teised MM-punktid ning hoiab seitsme teenitud MM-punktiga MM-arvestuse 20. kohta.

Hoolimata sellest, et Racedays meeskonna sõitjale on Brnos võistelda esimene kord, loodab eestlane jätkata heas tempos ka Tšehhis ning võimalusel koguda ka punktilisa.

Foto: Václav Duška Jr.

“Brno on minu jaoks jälle üks uutest radadest. Olen seal teinud ühe testi, ehk tean kuhu rada läheb, aga seadetega peame üsna nullist alustama. Õnneks on mingi osa rajast sarnane näiteks Lausitzringiga mille datat loodetavasti saame kasutada. Tuleb rahulikult oma tööd teha ja siis saab kodule kõige lähemal sõidul hea tulemuse teha.” sõnas Soomer.

4,403 km pikkune ja 14 kurviga Brno ringrada valmis aastal 1930. ning kandis algelt nime Masaryk. Sellel legendaarsel ringrajal sõidetakse tänavu nii Moto GP, kui ka Superbikede MM-sarja etapp. Supersport sarja vabatrennid saavad alguse reedel ning laupäeval heideldakse juba parimate stardikohtade nimel. Supersport klassi võistlussõit saab Eesti aja järgi alguse pühapäeval 12:30.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.