Hannes Soomer, Rain Pilve ja teised ringrajastaarid juba homme Pärnus

Foto: Helen Urbanik

Juba homme algab regiooni suurim ringrajavõistlus Estonian Grand Prix Pärnus auto24ringil, kus rajal on Hannes Soomer, Rain Pilve ja teised praegused ja endised ringrajasõidu tipud.

Juba sel nädalavahetusel toimub auto24ringil kuuendat korda Baltimaade suurim rahvusvaheline  ringrajavõistlus Estonian Grand Prix 2019. Tegemist on nii Põhja-Euroopa, Soome, Baltimaade kui Eesti meistrivõistluste etapiga.

„Kodus on alati hea võidu sõita,“ toonitas täna tsiklitel treeningsõitudes kiireim olnud Hannes Soomer. „Aeg tuleb kindlasti 1.14 kanti,“ pakkus kuu eest Superbike’il auto24ringi rekordi 1.13,953 sõitnud Soomer, kellel on selja taga ka seni edukaim nädalavahetus Supersport klassi maailmameistrivõistlustel – Misano etapi 7. koht. Hiljuti tegi ta Dunlopiga läbi ka põhjaliku testipäeva, kus selgus, mida tuleb just auto24ringil, kus soojal päeval asfaldi temperatuur väga kõrgeks tõuseb, rehvidega ette võtta. 

Foto: Helen Urbanik

„See on rada, kus tuleb olla väga täpne,“ sõnas soomlane Petri Blomqvist, kes auto24ringil on juba neljandat korda ning kellele siin väga võistelda meeldib. Eilse vihmase päevaga võrreldes on rada täna hoopis teistsugune, kuid paljude sõitjate sõnul ka väga libe. Blomqvist juhib praegu ligi 500-hobujõuliste V8 Thunder autode Põhja-Euroopa meistrivõistluste sarja, kuid võrdsete punktidega on ka Toni Lähteenmäki ning kolm võidusõidunädalavahetust on veel ees. „Tuleb väga pingeline sõit,“ oli Blomqvist kindel.

„Sõidan lihtsalt fun’i pärast,“ ütles Rain Pilve, kelle viimasest võidusõidust on möödas enam kui aasta. Ta on rajal klassis BGT Pro taanlase Frederik Holmi tiimi kutsel ja ütles peale treeninguid, et sõit tundub ligadi-logadi olevat. „Vanasti sain aru, kui sõitu paar nädalatki pausi sisse jäi, kuid tunnetus tuli treeninguga kiiresti tagasi. Nüüd on vahe ikka väga pikk olnud.“ 

Foto: Helen Urbanik

Estonian Grand Prix’l osaleb 18 võistlusklassis lähiriikidest ligi 150 võidusõitjat. 

„Tulge kindlasti Pärnusse, sest ainult üks kord aastas avaneb võimalus näha Eestis tipptasemel autode- ja mootorrataste ringrajavõistlust,“ ütles peakorraldaja Toivo Asmer. 

Võistlus avatakse laupäeval, 29. juunil kell 12. Kanal 12 ja Postimees online vahendusel toimub sellest rahvusvaheline ülekanne. Võistlusel on ka ulatuslik meelelahutusala, kus tegevust jagub nii lastele kui täiskasvanutele: alates elektrikartide demonstratsioonist, lõpetades tasakaaluliini ja teiste mängude ning bändiga laupäeva õhtul. Pilet võistlusele maksab 10 eurot, kuni 14aastastele lastele on üritus tasuta. 

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.