„Olen õnnelik!“ Hannes Soomer lõpetas MM-i avaetapi eelse testi Austraalias

Foto: Vaclav Duska Jr.

Hannes Soomer (MPM WILSport Racedays) lõpetas täna Austraalias Supersport klassi maailmameistrivõistluste avaetapi eelsed testid, näidates hommikul kaheksandat ja õhtul 13. aega.

„Mina olen õnnelik, ka meeskond on rahul“ võttis pühapäeval 21. sünnipäeva tähistanud Soomer testipäevad kokku. Võistlusmootorratas Honda CBR 600 RR on võrreldes eelmise hooajaga läbi teinud mitmeid uuendusi. „Kõik lubatud tehnilised täiendused on tehtud,“ kommenteeris Soomer. Ratast on keerulisem seadistada, kuid selles on tema sõnul ka rohkem potentsiaali. Austraalias on MPM WILSport Racedays meeskonnal abis rattaid seadistamas ka Ten Kate Honda elektroonikainsener.

Foto: Vaclav Duska Jr.

Soomer ja meeskonnakaaslane, hollandlane Jaimie van Sikkelerus olid oma võistlusklassis ainsad, kes hooajaeelselt Euroopas testimas ei käinud. „See oli ambitsioonikas samm, kuid õigustas end,“ võib Soomer nüüd tõdeda. Võrreldes eelmise aastaga on eestlane sekundi võrra kiirem vaatamata sellele, et enam kui 500 sõidukilomeetrit väldanud testi põhieesmärk oli uut tsiklit tundma õppida, mitte niivõrd kiireimat ringiaega välja sõita. Soomeri kindlusest annab tunnistust ka asjaolu, et ta suutis ring-ringilt sõita stabiilselt samu aegu. Ka oli ta Hondadest kiireim.

Foto: Vaclav Duska Jr.

Teise testipäeva kiireimaid aegu näitasid šveitslane Randy Krummenacher ja itaallane Federico Caricasulo (mõlemad BARDAHL Evan Bros WorldSSP Team). Soomer kaotas neile 1,2 sekundiga.

Foto: Vaclav Duska Jr.

Phillip Islandi rajal on 20 soojakraadi, kuid tänase testipäeva õhtuks hakkas puhuma tugev tuul. Homme ootab Soomerit ees testi analüüs koos meeskonnaga ning võibolla kerge füüsiline treening ja puhkus. Peale neljapäevaseid tehnilisi ettevalmistusi algavad reedel vabatreeningud, laupäeval sõidetakse Superpole ja pühapäevane võidusõit algab Eesti aja järgi kell 04:15.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.