BMW Xtreme võitjad: „Tänane päev läks nii hästi kui võimalik!“

Foto: Helen Urbanik

„Tänane päev läks nii hästi kui võimalik!“ ütlesid Estonian Grand Prix’l BMW Xtreme klassis 45-minutilise kestussõidu võitnud Juha Huhtala ja Juho Siekkinen.

Foto: Helen Urbanik

Eile toimus BMW Xtreme klassis kolmas, pikem võistlussõit, kus kõigil meeskondadel on kohustuslik ka boksipeatus. Rajale mindi eilsetele tulemustele vastupidises järjestuses, ehk esimeselt stardikohalt alustas Mario Rinaldo. Mõne ringi jooksul Rinaldo ka juhtis, kuid keeras siis mootoririkke tõttu boksiteele. Ei kulunud palju aega, kui liidripositsiooni haaras enda kätte tiim nr 60 Huhtala/Siekkinen. Kui möödas oli pisut enam poolest võistlusajast, tuli enamik meeskondi boksi ning tundus, et eilse teise sõidu võitja Gert Jugala pääses üsna suveräänselt liidriks. Kohtunikud aga tuvastasid, et ta peatus boksis vähem kui nõutud 70 sekundit ning Jugala sai Stop&Go karistuse. Kui eestlane uuesti rajal konkurentidega ühines, oli ta langenud kuuendaks. Ta sooritas küll kaks ideaalset möödasõitu, kuid neljandast kohast enamaks aega ei jagunud. Huhtala/Siekkinen said oma liidripositsiooni tagasi ning võisid nädalavahetuse kokkuvõtteks tõdeda, et kuigi laupäev teise sõidu intsidendi tõttu ühele tiimiliikmetest, Huhtalale, lõppes 0-punktilise tulemusega, sujus pühapäev ideaalselt. Täna olid teised Santtu ja Marko Rantanen ning kolmandad Tomi ja Roope Sundström.

Foto: Helen Urbanik

Osalejaterohkeima, 30 sõitjaga Legends klassi teine sõit oli sama põnev kui eilne esimenegi. Esimeselt kohalt startis eilne võitja Philip Miemois, kes peaaegu kogu sõidu vältel oma liidrikohta tagant ründavate Mathias Herteni, Pekka Seppäneni ja Veli-Pekka Karteneni ees ka kaitses. Eelviimasel ringil pääses Seppänen küll korraks mööda, kuid Miemois sai oma koha tagasi ning osava sõiduga pääses teiseks Kartenen ning kolmandana lõpetas Seppänen. „Nädalavahetus ei alanud kõige paremini, kuna alguses oli meil probleeme piduritega,“ rääkis Miemois. Kolmandat korda auto24ringil võistlev soomlane ütles, et edasi läksid tulemused tõusvas joones ja kiirus kasvas ning mõlemas võidusõidus suutis ta konkurendid selja taga hoida.

Foto: Helen Urbanik

Ka eilse V8 Thunder klassi sõidu võitis Petri Blomqvist (Chevrolet Camaro), nagu ka BGT Pro klassis Raivo Tamm (Porsche). Formula Historicutel oli kiireim Andris Grikis. TCR klassi esimese sõidu võitis Julius Adomavicius ja teise Dziugas Tovilacivius (mõlemad leedulased sõitsid Golfidel).

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.