Andero Lusbo sai Portugalis neljanda koha

Sel nädavahetusel toimus Portugalis Agueda krossirajal EMX2T klassi euroopa meistrivõistluste kolmas etapp. A1M Motorsport Husqvarna meeskonna sõitja Andero Lusbo tegi seal tänavuse hooaja parimad sõidud ning teenis etapi kokkuvõttes neljanda koha.

Eile toimunud avasõidus ei olnud Andero start kõige parem ning esimesed ringid sõitis ta kaheksandal kohal. Sõidu edenedes läks meie mees aga aina paremasse hoogu ning mõned ringid enne lõppu oli ta juba viies. Viimastel ringidel käis tal veel ka kõva lahing neljanda koha eest vana tuttava Vaclav Kovariga (Gas Gas, Tsehhi), sel korral tsehh veel pääses meie mehe käest ning Andero tuli finishisse viiendana. Sõitu juhtis algusest lõpuni Mike Kras (KTM, Holland), teisena lõpetas sõidu Todd Kellett (Yamaha, Inglismaa) ja kolmandana Youri van t Ende (KTM, Holland).

Tänast  teist sõitu alustas Lusbo väga hästi. Avaringilt tuli ta tagasi neljandana ning see andis talle võimaluse liidritega kaasa minna. Head kiirust näidanud Lusbo suutis sõidu keskel hollandlasest Youri van t Endest (KTM) mööda sõita ja kolmandale kohale tõusta. Viimastel ringidel üritas Lusbo ka sarja senist liidrid Brad Andersoni (KTM, Inglismaa) kinni püüda, kuid piisavalt lähedale ta ikkagi ei saanud ja nii lõpetas Andero sõidu kolmandana. Esikoha teenis sarnaselt eilsele Mika Kras (KTM, Holland).

Etapi kokkuvõttes teenis Lusbo 36 punkti ja sellega oli ta neljas. Poodiumikohast jäi teda lahutama vaid üks punkt. Etapivõit läks 50 punktiga Mike Krasile, teise koha sai 38 punktiga Youri van t Ende ja kolmanda koha 37 Todd Kellett (Yamaha, Inglismaa). Kolme etapi järel on Lusbo 82 punktiga seitsmendal kohal. Uueks liidriks tõusis Portugali etapi võitnud Mike Kras (119 punkti).

Järgmine etapp toimub 8-9. juunil Venemaal.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.