​Kevin Saar võitis EM-i avaetapi

Foto: WSC

Ukrainas Bucha krossirajal sõideti quadide selle aasta Euroopa meistrivõistluste esimene etapp, kus jätkas võidukalt kahel viimasel hooajal Euroopa meistriks tulnud Kevin Saar.

Kevin Saar (Honda) alustas võistlust hästi juba laupäeval peetud kvalifikatsioonisõidus, mille ta võitis kindlalt. Eestlase hea hoog jätkus ka esimeses finaalsõidus, kus ta edu teiseks tulnud tšehh Zdenek Polaceki (Husqvarna) ees oli lõpuks juba minut, kolmandaks sõitis end poolakas Roman Gwiadza (Yamaha), kes jäi teisest kohast napi sekundi.

Saar suutis ka teises sõidus konkurendid kindlalt paika panna ning võttis ka sealt kindla esikoha. Lõpujoonel edestas ta teiseks tulnud lätlast Valerjis Kuzminsit (Husqvarna) pea 40 sekundiga, kolmas oli seekord norralane Christopher Tveraen (Yamaha).

Kahe sõidu kokkuvõttes sai etapivõidu Saar (50 punkti), kellele järgnesid Kuzmins (37 p) ja itaallane Patrick Turrini (Yamaha, 36 p), kes oli mõlemas sõidus 4. Rajal käis veel üks eestlane Sander Lakiza (Yamaha), tema oli sõitudes 11. ja 13. ning kokku 18 punktiga 13.

“Nädalavahetus Ukrainas läks suurepäraselt. Sarnaselt eelmisele aastale oli kohale tulnud väga palju pealtvaatajaid, kes elasid iga ring häälekalt kaasa,” rääkis Saar. “Rada mulle sobis ja 26 kraadises kuumuses sain näidata oma head füüsilist vormi. Mõlemas sõidus tegin enam-vähem head stardid ja suutsin esimeste ringidega liidriks tõusta ning keskendusin ainult enda sõidule ja hoidsin tempot lõpuni. Olen väga rahul ja see oli Euroopa meistrivõistlustele super algus! Suured tänud eestlastele, kes olid kohale tulnud. Eesti lippe raja ääres näha on alati tore!”

Foto: WSC

Quadide Euroopa meistrivõistlused jätkuvad 8.-9. juunil Kiviõlis, kus toimub ka külgkorvide MM-etapp.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.