UUS | HONDA CBR1000RR Fireblade

fotod: Honda

Honda CBR1000RR Fireblade liitub kolmanda ja viimase Fireblade’ina versioonidele SP ja SP2, et tähistada 25 aasta möödumist ajast, mil see kuulus masin muutis supersportmudelite segmendi reegleid. Vaada videost ja naudi maanteel.

Sellega on jätkatud järeleandmatut pühendumist juhitavusele ja sportlikkusele mantra „Täielik kontroll” järgi ning 90% põhikomponentidest on uuendusmeelse pilguga üle vaadatud, et saavutada 16 kg kergem kaal, mis on nüüd klassi parim – 195 kg.

Koos 8 kW suurema võimsusega kõrgetel pööretel parandab see uue Fireblade’i võimsuse ja kaalu suhet 14%, mis on seninägematu.

Fireblade on liikunud täieliku kontrolli järgmisse etappi, ulatusliku elektroonilise kontrolli paketi lisamisega, kuhu kuuluvad uus güroskoopiline ABS-süsteem, Honda valitava pöördemomendi süsteem, valitav mootori pidurdusrežiimi süsteem ja võimsusvalits.

Kõiki neid parameetreid saab täpselt reguleerida sõidurežiimi valimise süsteemi abil, mis on inspiratsiooni saanud Honda MotoGP mootorratta RC213V-S tänavalegaalsest versioonist.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.