UUS 2017 | BMW R 1200 GS & BMW R 1200 GS Adventure

Legendaarsed BMW R1200GS ja R1200GS Adventure on läbi aegade enammüüdud suured matkaenduro mootorrattad maailmas.

Suure matkarattana on BMW R 1200 GS Adventure ideaalne sõiduvahend neile, kes tahaksid järele proovida oma võimete piire. Ning sõita ehk pisut kaugemalegi. Olgu tegu asfaldi, metsatee, kruusa või liivaga.

Paindliku ja kerge juhitavusega BMW R 1200 GS Adventure saab suurepäraselt hakkama igal pinnal. Seda enam, et mahukas 30-liitrine kütusepaak lihtsalt kutsub sõitma kaugemale tsivilisatsiooni hüvedest.

Rattaga integreeritud BMW Motorrad Navigator V on juhtraualt mugavalt opereeritav, aidates sõitjat maastikul orienteeruda ja vajadusel taas inimkonna sekka naasta.

Sujuva edasiliikumise tagab uus õhk-vesijahutusega 125-hj-line 1200cc „pommikindel“ boksermootor. Ühe lihtsa nupuvajutusega saab korraga muuta nii vedrustuse jäikust kui veojõukontrolli, ABS-i ja gaasi tundlikkust. Valida on viie erineva sõidurežiimi vahel – põhivarustuses on Road ja Rain, lisavarustusena aga lisaks veel Dynamic, Enduro ja Enduro Pro režiimid.

Standardvarustusse kuuluvad veel veojõukontroll ASC ja ABS pidurid, samuti e-gaas ja elektrooniline vedrustuse kontroll EDC, mis kohanduvad vastavalt valitud sõidurežiimile, pakkudes lisaks maksimaalsele sõidumugavusele ka samaväärset ohutust.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.