UUS 2017 | BMW HP4 Race

Featured Video Play Icon

BMW on valmis saanud uue puhtatõulise võistlus bike HP4 Race, mida toodetakse vaid 750 tükki.

Tegemist on käsitööna valmiva, enneolematu täielikult süsinikkiust raamiga superbikega, mille kaal täis paagiga on ulmelised 171kg (kergem kui Superbike World Championshipil kasutatavad võistlusrattad).

Kaalujälgimisega pole silma kinni pigistatud ning lisaks süsinikkiust raamile (7,8kg) on samast materjalist tehtud ka veljed, mis annavad 30% kaaluvõitu tavaliste valuvelgede ees.

Vedrustuses on kasutatud ka Superbike World Cupil kasutatavaid Öhlinsi elemente. Seiskumise eest seisavad Brembo võistlusratastele disainitud pidurisüsteemid.

HP4 Race veab edasi tippklassi võistlusmootor, mis toodab 158 kW (215 hobujõudu)@13900rpm. Maksimaalne pöördemoment 120nM saavutatakse 10000rpm juures.

Disainilt on hoitud võidusõidulikku joont, süsinikkiu imitatsioonid, mis lähevad kokku raami ning velgedega. Värvilahendusena on kasutatud BMW HP Motorsport värvikombinatsiooni. Lisaks veel käsitsi värvitud alumiiniumist kütusepaak.

Efektiivsuse tõstmiseks on lisatud ka hulganisti elektroonilisi abimehi: dünaamiline veojõukontroll DTC (15 erinevat taset), mootoriga pidurdamine EBR (15 erinevat taset), Wheelie Control, Launch Control, Pit Line limiter ning 2D pardakompuuter.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.