ÜLEMAAILMNE MOOTORRATTAPÄEV

Ülemaailmne Mootorrattapäev, mida tähistatakse 21. juunil, propageerib raudse ratsu seljas maanteevabaduse nautimist. Kui mootorratas on olnud olemas juba üle sajandi, on selle roll maailma kultuurides olnud ajatu. Kui sa kasutad mootorratast oma igapäevaseks liiklemiseks või lihtsalt suvise harrastusena, mis viib sind meie teedele seiklema, on Mootorrattapäev just sinu jaoks.

Mootorrattapäev ja mootorratta ajalugu

Mootorratastel on üllatavalt pikk ajalugu – esimese mootorratta lõi 1860. aastal Pierre Michaux Pariisis, mis töötas aurumootoril. Aastal 1885 tuli välja esimene sisepõlemismootoriga mootorratas ja sealt edasi toimus murranguline plahvatus, mootorrattast sai populaarne transpordivahend, millest räägiti kogu maailmas.

Tänapäeval kasutatakse mootorrattaid üha enam erinevateks tegevusteks, sealhulgas kullerteenus, mootorratta takso, puhkusreisid ja isegi igapäevaseks pendeldamiseks. Ükskõik, kas kasutad mootorratast päevast päeva ringi liikumiseks, oled entusiast või harrastaja, kes teeb oma iga-aastase puhkuse raames pikki sõite mööda maailma, on Mootorrattapäev sinu pidupäev.

Kuidas tähistada Mootorrattapäeva?

Parim viis Mootorrattapäeva tähistamiseks on mootorrattaga sõitmine ja sellega sõitmise vabaduse nautimine. Pole midagi paremat, kui tunned kuidas tuul puhub läbi juuste ning koged täielikku maanteevabadust. Sõida 21. juunil mootorrattaga ning tähista sellega Ülemaailmset Mootorrattapäeva.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.