TESLA | MODEL M MOOTORRATAS

TESLA MODEL M on mootorratta konseptsioon, mis on tehtud Jans Slapinsi poolt, mehe kes on loonud Lamborghini Rat Rod ja BMW Urban Racer. Jansi tööd kompavad võimalikkuse piire, kuigi on ebatõenäoline, et projektid päevavalgele jõuavad, siiski annavad nad ideid ja mõtlemisainet paljudele inseneridele ja disaineritele.

Tegemist on mootorrattaga, mille Tesla võiks ehitada, kui nad pööraks pilgu mootorratta maailma. Tesla Model Si edulugu ning huvi Tesla Model X vastu näitab transpordimaailma tulevikusuunda. Tesla võimekuses ilmselt kahtlema ei pea – kes ei tea, siis Elon Musk tegeleb veel Space X projektiga.

tesla-model-m-motorcycle-2

Konseptsiooni südames tuksub 150kW elektrimootor, mida kontrollib arvuti. Võimalik on valida nelja erineva seadistuse vahel: Race, Cruise, Standard ning Eco. Liitium ioon akud on paigutatud võimalikult madalale alumiiniumist raamile, hoidmaks gravitatsioonikeset teele võimalikult lähedal. Tavapäraselt kütuse paagina kasutatav on ehitatud veekindlaks hoiulaekaks, mis mahutab vabalt full face kiivri. Veljed on tehtud süsinikkiust, et vähendada kaalu. Huvitav aspekt on ka see, et rattal puuduks käigukast, kuna elektrimootoritel algab pöörderaadius nullist.

tesla-model-m-motorcycle-03

tesla-model-m-motorcycle-3

tesla-model-m-motorcycle-4

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.