MUST PÄEV VICTORY AJALOOS | Polaris teatas, et seiskab Victory mootorrataste tootmise

Polaris Industries teatas täna, et peatab Victory Motorcycle brändi ja sellega seonduvad tegevused.

Polaris jätkab Victory mootorrataste varuosade ning garantii pakkumist 10 aasta vältel aga muus osas on lood kehvad. Lisaks toonitas, et tänane uudis ei puuduta teisi Polaris Industries alla kuuluvaid kaubamärke.

„See oli ääretult raske otsus nii minu, kui ka meie meeskonna ning Polarise juhtkonna jaoks“ sõnas Polaris Industries CEO Scott Wine.

„18 aasta vältel oleme panustanud, mitte ainult resurssi, vaid ka oma hinge, Victory brändi väljatöötamisele ning oleme äärmiselt uhked meeskonna saavutuste üle. Meie meeskond on disaininud üle 60 Victory mudeli, mida on auhinnatud 25 oma kategooria kõrge autasuga. Saadud kogemused, teadmised, infrastruktuur, võimekus andsid meile enesekindlust võtte üle ning arendada Indian Motorcycle brändi.  Seega tahaksin avaldada tänu kõigile, kellega koos on Victory bränd jõudnud praegusesse hetke.“

Lõpetamise põhjusena võib välja tuua tugeva konkurentsi turul, mille tulemusena ei olnud Victoryl  võimalik hõivata piisavat turuosa, et tootmine oleks kasumlik. Selleks, et konkurentidega maailma mastaabis sammu pidada, vajanuks Victory pirakat investeeringut.

Siin tuligi Polarise juhtkonnal langetada otsus, kas panustada maksimaalselt hea hoo sisse saanud Indianisse või investeerida maha jäänud Victory kaubamärki. Ilmselgelt oli otsus selles valguses üpris arusaadav.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.