LIVEWIRE’I VALMIMISEKS KULUB VEEL PAAR AASTAT

Harley-Davidsoni tegevjuht Matt Levatich on nüüdseks ametlikult öelnud, et nende uus elektrimootoriga ratas Livewire ei jõua tootmisesse veel vähemalt järgmise paari aasta jooksul. Põhjuseks on puudulik akutehnoloogia.

Livewire’it on eksponeeritud üle terve maailma nüüdseks rohkem kui aasta jooksul, mille käigus on kasutatud üle 30 ratta ning tehtud üle 7000 testsõidu.

Kuigi Livewire on Harley Davidsoni jaoks suur artikkel, mis võimaldab neil teha debüüdi elektrimootoriga mootorrataste turul, ütles Levatich, et nende ettevõte keskendub eelkõige olemasolevale ning laseb elektrirataste maailmas juhtkoha võtta teistel tootjatel.

Intervjuus Wall Street Journaliga andis Levatich märku, et Livewire turule toomisega pole kiiret, kuid samas ei oodata ka aastani 2020, välja arvatud juhul kui nad ei satu ületamatu probleemi ette.

Selleks, et Livewire tootmisesse panna, on eelkõige vaja akutehnoloogia arengut, mis lubaks tsiklil sõita minimaalselt 160km. TallinnPärnu vahel liiklejatele on see kindlasti ainult positiivne uudis.

Harley on viimase poole aasta jooksul võtnud tööle palju elektriinsenere, mis näitab, et neil kindlasti on elektrirataste osas tulevikuplaanid.

Livewire hakkab tõenäoliselt maksma umbes 45 000€.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.