KTM – Seiklus ja lõbu ühes

KTM esitles INTERMOT 2016 konverentsil uusi mudeleid

KTM esitles INTERMOT 2016 konverentsil uusi mudeleid. Nagu eeldada võib moodustavad KTM portfoolio peamiselt MX ja enduro mootorrattad. Silmapaistev on ka nende edulugu tänavarataste hulgas, mis nüüd käib võrdväärselt ikooniliste endurokate kõrval. Adventure seeria endurokad on tänavarataste esindajaks. KTM tuleb turule koguni nelja täiesti uue rattaga.

ktm-1290-super-adventure-r-my2017_90-right

KTM 1290 SUPER ADVENTURE R – KIIREIM OFFROAD ENDURO

Tõeline seiklus vajab ka suuri mune, selleks tõid KTM eksperdid välja suured relvad – Adventure klassi lipulaev KTM 1290 SUPER ADVENTURE R. Jõuallikas 1301cc, 140 njuutonmeetri ja 160 hobujõuga, mis on paigutatud tipptasemel enduro raamile. See kombinatsioon teeb sellest kilomeetreid õgiva omnivoori, mis on valmis vallutama kõike ja kõikjal – mida karmim katsumus, seda parem.

ktm-1290-super-adventure-r_action

KTM 1090 ADVENTURE R – LAS KÄIA!

KTM 1090 ADVENTURE R on mõeldud alistama kõik, mis on talle teele määratud jääma. Eritellimusel valmistatud vedrustus, offroad rattad ning võimas ent ökonoomne mootor panevad ADVENTURE R möirgama. Jõuallikaks on 1290 SUPER ADVENTURE R pisem vend – 125 hobujõudu (92kW) – nii peen kui saab olla, nii ebaviisakas kui soovid. Teed võivad saada otsa, aga lõbu ei lõppe iial. Maailm on sinu – püüa see kinni!

ktm-1090-adventure-r-my2017_ri-front

KTM 1290 SUPER ADVENTURE S – MÜÜDIMURDJA

Keera eriti käänavas kurvis gaas põhja. Pidurda kurvis kallutades. Mitte midagi ei juhtu – lihtsalt irvita ja lenda edasi. Isegi kui väänate kõigile tuntud füüsikaseaduseid, siis KTMi kombinatsioon – 160 hobujõudu, 140 njuutonmeetrit ning vaid 238 kilogrammi – hoitakse kenasti vaos mootorratta maailma kõige tipptasemelise elektroonikaga. Kõik mida pead vaid tegema on keskenduda teele ning hoida kinni. 1290 SUPER ADVENTURE S pakub ka väga mugavat kruiisimist, kui sul seda vaja peaks minema.

ktm-1290-super-adventure-s_action

KTM 1090 ADVENTURE – PUHAS ADRENALIIN

Neile, kel on plaanis reisida kaugele ja kiiresti, ei ole vaja palju. Neile on vaja kõige paremat. Selleks sai ehitati KTM 1090 ADVENTURE nõnda, et see oleks kergejalgne, piisava varustusega ning millega oleks lihtsam sõita, kui kunagi varem. Sarnaselt ratas ise on see ka rahakotile kergem. Hinnaklassist hoolimata tulevad ABS ja veojõukontroll kaasa standardvarustuses ning jõuallikas on ehitatud järgides lipulaeva 1290 SUPER ADVENTURE. Hoolimata sellest, et see V-Twin on veidi väiksem, on sellel võimsust 125 hobujõudu (92kW). Kerge raam ning hästi balanseeritud vedrustus teevad head koostööd auhinnatud Metzler Tourance Next rehvidega, mis võimaldab Teil minna kuhu hing ihkab, siis kui ta seda ihkab.

ktm-1090-adventure_action

ADVENTURE RALLY – 2017

Uute rataste kõrvale ka uut moodi seiklus, Saksamaal Cologne linnas esitletakse uut kontseptsiooni – ADVENTURE RALLY . Selleks, et inspireerida sõitjaid ning juhatada neid tõelistesse seiklustesse, korraldatakse erinevaid kestvus- ja ekstreemsõidu üritusi. Hea uudis on see, et tegemist pole ühekordse üritusega. Põhja-Ameerikas välja töötatud ning senini toimiv mootorratturite programm on võtnud nüüd eesmärgiks jõuda üle maailma.

KTM RC16 – VALGUS. KAAMERAD. VÕTE!

2017 aastal on KTM jõudnud punkti, kus lisaks kõigile teistele võistlus motospordi kategooriate kõrvale lisandub lõpuks ka MotoGP. Võistlemise tippklass, kus panused on kõrged. Tegemist on täielikult prototüüpide võistlus, kus tootjad näitavad, milleks nad võimelised on, kasutades selleks järjest värskemaid-innovaatilisemaid lahendusi. See on suurim mootorrataste mõõduvõtt siin planeedil. Ning INTERMOT on esimene avalik üritus, kus RC16 kontseptsioon tuuakse esmakordselt füüsilises vormis massidele imetlemiseks.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.