KAS BMW TEEB UUE KRUIISERIGA COMEBACKI?

Umbes kuu aega tagasi esitles BMW uut kontseptsiooniratast nimega „Concept 101“. Tsikkel, mis nende ettevõtte jaoks tähendaks uue peatüki algust. Kui BMW viib Concept 101 tootmisesse, oleks tegemist esimese kruiiseriga pärast R1200C mudelit, mille tootmine lõpetati 11 aastat tagasi.

Tsikkel, mis on saanud oma nime 101 kuuptollise mootori järgi on BMW katse luua midagi Ameerika kruiiseritega võrdväärset. Selleks on nad appi kutsunud Roland Sandsi – maailmakuulsa mootorrataste disaineri. See seletab ka Concept 101 disaini esteetilisust. Läikima löödud alumiinium ja puidust küljepaneelid on midagi, mida ei näe igal mootorrattal. Roland Sands on töötanud BMW’ga nüüdseks juba aastaid ja teadaolevalt on nende senine kõige edukam koostöövili „Concept Ninety“.

BMW KRUIISER MOOTORRATAS 2015

BMW ei ole veel avaldanud spetsifikatsioone, kuid on teada, et kruiiser ehitatakse K1600 mudeli raami ja mootoriga, mis on piisav info ütlemaks, et see ratas sõidab fantastiliselt. Tsiteerides ettevõtte disainijuhti Ola Stenegardi, ehitatakse see eksklusiivne kuuesilindriline tsikkel põhimõttel, mis teeks iga sõiduhetke niivõrd eriliseks, et rattur unustab, kuhu ta üldse sõitmas on.

Kes on näinud Honda Goldwing F6B-d, on kindlasti nõus, et Concept 101 puhul on tegemist justkui Saksa versiooniga F6B-st. Tsikli debüütesitlusel öeldi, et tegemist on kõigest kontseptsiooniga, kuid tänu spioonfotograafide paljastavale tööle, mis näitab Concept 101 tõsiseltvõetavat testimist, on arvata, et mudel jõuab tootmisesse juba üsna pea.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.