Hellfire on võimsam kui Porsche 911 ning on tõeline õudusunenägu Su naabri Hayabusale

Aurora Hellfire OZ26 – V8, 417 hobujõudu – ultrabike, mille tippkiirus ulatub üle 340 km/h.

Vincent Messina, austraallasest insener ning endine supermoto äss, kes on praeguseks maandunud Tais pole kindlasti mees, kes oleks rahuldatud tavalisest 180-200 hobujõulistest Hayabusadest või Kawasaki ZX-14R. Ilmselgelt võttis mees kätte ning ehitas endale ise mootorratta – Aurora Hellfire OZ26 – mille jõuallikaks on 2,575cc vedelikjahutusega DOCH V8. See on võimsam kui Porche 911 (370 hobujõudu), Aurora V8 mootor pakub 417 hobujõudu 9500rpm juures ning 319nM. Tippkiiruseks on üle 340 km/h, kuigi kiirenduse kohta otsene info puudub, ei ole väga suur üllatus, kui Hellfire (265kg) veerand miili aeg 9 sekundi juurde jääb. Vincent tahab hakata Hellfiret tootma limiteeritud koguses, Tais.

Aurora Hellfire OZ26 – V8 Right - mootorratas

Lisaks V8 mootorile, hiilgab Hellfire innovaatiliste lahendustega terve ratta ulatuses. Tavapärase USD kahvli asemel on kasutatud Hossack double-wishbone tüüpi lahendust, mis on varustatud elektrooniliselt seadistatavate Ohlin TTX amordiga. Selline lahendus eeliseks on vähendatud vedrustamata mass, võimalus seadistada vedrustus sõidu ajal ning lisaks ka anti-dive omadused. Nii nagu esimene nõnda pole ka tagaosa erilistest lahendustest pääsenud, kõik aga selleks, et Hellfire oleks väga hea. Tavapärane ühe amordiga tagakiik on vahetatud mitme-liigendilise lahenduse, mis peaks andma sellele anti-squat omadused. See peaks parendama stabiilsust ja haardumist tugeva kiirendamise korral. 400+ hobujõu juures on seda vist vaja?

Aurora Hellfire OZ26 – V8 - mootorratas

Hellfire on topitud täis erinevat elektroonikat – ride-by-wire süsteem, erinevad sõidu režiimid (sport, touring, wet, custom), 10- tasemeline stabiilsuskontroll, Motec M1 ECU ning Motec C127 värviline display. 5-käiguline käigukast on opereeritav jala või juhtraual asetsevate nuppudega. Esiratast pidurdavad topelt keraamilised kettad, mis on varustatud Brembo 4-kolviliste supportitega. Ratas veereb 17-tollistel velgedel, millel 120/70 (ees) ja 190/50 (taga) ZR rehvid.

Aurora Hellfire OZ26 – V8 mootorratas alt vaade

Disaini eest vastutab Austraalia disainer Tim Cameron. Disain on tugevalt mõjutatud V8 väljanägemisest, mida on näha nii esi- kui tagatulede disainist. Kiilukujuline esikondel ning minimalistlikud esituled annavad Hellfirele teravama pilgu. Rohkem informatsiooni saad Hellfire kodulehelt

Aurora Hellfire OZ26 – V8 mootorratas spidomeeter

Aurora Hellfire OZ26 – V8 mootorratas külg

Aurora Hellfire OZ26 – V8 mootorratas naine I

Aurora Hellfire OZ26 – V8 mootorratas naine II

Aurora Hellfire OZ26 – V8 mootorratas väljas

Aurora Hellfire OZ26 – V8 mootorratas väljas mees

Aurora Hellfire OZ26 – V8 mootorratas kiirus

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.