HARLEYD JA RULAD: GREG LUTZKA PROFIILIKAS

Saage tuttavaks Greg Lutzkaga – mees, kes viis kokku mootorrattad ja rulatamise. See teekond sai alguse mõned aastad tagasi, kui Harley Davidson otsis oma “Taste of Freedom” tuuri jaoks viit tuntud inimest erinevatest valdkondadest. Tänu olemasolevale partnerlusele Rockstar Energyga tekkis Lutzkal võimalus olla üks viiest. Teised neli talenti olid räppar Astronautalis, UFC võitleja Mike Chiesa, kunstnik Ray Frenden ja Instagrami sensatsioon, fotograaf Cole Rise. Nende ühiseks omaduseks oli see, et keegi ei osanud mootorrattaga sõita.

Eesmärk oli neid kõiki sõitma õpetada ühe suve jooksul. Koolitus algas Montrealis Harley Boot Camp’il, kus neile tutvustati Harley Davidsoni rataste laia valikut ja põhilisi sõiduelemente. Pärast esimest testsõitu võis Lutzka naeratusest välja lugeda, et mees oli mootorrattaga sõitmisest täielikult haaratud.

Treeningu teine osa leidis aset Los Angeleses, kus grupp sai Harley’s Rider’s Edge koolituse, mis sisaldas kombinatsiooni klassiruumiteooriast ja sõidupraktikast. Koolituselt saab sõitja kõik teadmised, mis on vajalikud mootorrattaga ohutuks liiklemiseks. Tuur jätkus mööda kurvilist mäenõlva Californiasse, et panna õpitud oskused praktikasse ning kulmineerus Milwaukees Harley 110’ndal aastapäeval. Lutzka jaoks oli see eriline sündmus kuna Milwaukees asub ka tema lapsepõlvekodu. Ta kohtas oma pere ja sõpru, tuuritas Harley muuseumis, Milleri õlletehases ja Pilgrim Road tehases ning nautis samal ajal 110’nda aastapäeva mõnusid.

Greg-Lutzka-Harley

Tuuri lõpus esitles Harley Davidson Lutzkale tema esimese mootorratta võtmeid. Ühe aastaga suutis ta kirjutada odomeetrile 32 000 kilomeetrit, mis muidugi on Lõuna-Californias elades tänu kliimatingimustele täiesti mõistlik kilometraaž. Hiljuti soetas Lutzka uue Dyna Low Rideri ja on jätkuvalt suur motofanaatik. Ja mitte ainult Lutzka – ka mitmed ta sõbrad ostsid endale tsiklid kui olid näinud mootorrattaga kruiisimise võlusid. Rulatajast on saanud Harley Davidsonile naturaalne brändisaadik.

Lutzka on üks kõvemini töötavaid rulatajaid maailmas ning on paljude ürituste ja projektidega pidevalt hõivatud. Kui aga tekib väiksemgi vaba hetk, on kindel, et esimese asjana istub Lutzka sadulasse ja sõidab seitsme tuule poole.

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.