Uus Harley-Davidson Sport Glide – juhtimisväledus kohtub pikamaa võimekusega

Harley-Davidson teatas veel ühest 2018. aasta uudismudelist, Sport Glide´ist, mis suudab teha kõike – kruiisida, teha igapäevaseid sõite või võtta ette pikamaareise. Olenemata sellest, et uus mudel võtab klassikalisi stiilinäiteid Harley-Davidson Touring mootorratastelt, visandab Sport Glide täiesti ainulaadse kompaktse ja kaasaegse kuju.

Uus Harley-Davidson Sport Glide on tõeline muutumisartist – agressiivne tehasetellimuse cruiser, mis on varustatud eemaldatavate sadulakottide ja tuuleklaasiga – ideaalselt sobiv tuuringuks, kruiisimiseks või igapäevaseks kasutuseks. Mitmekülgne Sport Glide libiseb stiilselt läbi linnatänavate ja on võrdväärselt valmis ka lühemateks või pikkadeks nädalavahetusereisideks.

Verivärskel Harley-Davidson Softail platvormil põhinev üheksas mudel ning ühtlasi ka uusim 100 mõjuvõimsa mudeli seas, mida H-D plaanib tutvustada aastaks 2027, esitleb Sport Glide kaasahaarava koosluse tehnoloogiast ja stiilist.

Kujundatud olema kerge kaaluga ning jäik, toestab uus Softail raam Sport Glide’i väledust ja juhtimisvõimekust, samal ajal kui jäikkinnitusega Milwaukee-Eight 107 V-Twin jõuseade pumpab välja mäesuuruse koguse väändejõudu silmatorkavaks kiirenduseks ja möödumisjõuks.

Sport Glide saab olema kättesaadav kolmes värvis: Vivid Black, Twisted Cherry and Silver Fortune.

Dave Latz, Harley-Davidsoni tootearenduse vanemjuht: “Sport Glide pakub uue Softail platvormi vapustava dünaamilise võimekuse koos omadustega, mis teevad sellest sobiva mudeli nii igapäevaseks kasutuseks, kui ka kergeks tuuringuks. Selle tehasepruugi disain räägib modernse võimekuse ja kaasaegse stiili kasuks.” 

Brad Richards, Harley-Davidsoni stiliseerimise ja disaini asepresident: “Sport Glide esitleb väga kaasaegsel moel Harley-Davidsoni disaini laialdast mõju. Uuel tuuleklaasil on näha näiteks ikoonilise batwing tuuleklaasi mõju Harley Touring mudelitelt, kuid neid on kärbitud tagasi selleks, et luua kompaktsem, sportlikum kuju. Mantis veljed on esimesed suunalised veljed, mis on väljunud Harley-Davidsoni tehasest. Kodarad pühivad rummust veljeni, et luua liikuvus isegi siis, kui Sport Glide on pargitud. Liikuvuse välimus on tugevdatud tuuleklaasi ja sadulakottide ning isegi lõhiklõikeliste väljalasketoru otste kujuga.”

Sport Glide’i tuuleklaas on kujundatud peegeldama tuult juhi rindkerest eemale, jättes samal ajal sõitja pea puhtasse õhuvoogu. See on kinnitatud kahvlitorude külge kiirvabastusklambritega, muutes eemaldust või installatsiooni kiireks ja lihtsaks. Sõitjad, kes otsivad veelgi rohkem tuulekaitset, võivad vahetada standardse 1,5-tollise kõrgusega tuuleklaasi 5,5-tollise Light Smoke tuuleklaasi vastu, mis on saadaval Harley-Davidson Genuine Motor Partsis.

Uued jäigad (ja lukustatavad) sadulakotid omandavad sileda merekarbi disaini. Neid on lihtne täis ja tühjaks laadida ning neid saab lihtsasti avada ka ühe käega samal ajal tsiklil istudes; vedrustusseade lubab kaant sujuvalt avada. Samuti saab kotte sekunditega eemaldada läbi kiirvabastusmehhanismi, jättes maha vaevu nähtavad kinnituspunktid. Kombineeritud mahutavus sadulakottidel on 25,5L.

Pagasi lisamahutavust saab lisada paigaldades lisatarvikulise seljatoe pagasiraamiga või Tour-Pak paigaldusraamiga, mõlemad kinnitatakse verivärske HoldFast™ eemaldatava riivsüsteemiga, mis on kujundatud spetsiifilselt uuele Softail platvormile. Nagu Sport Glide sadulakotid ja tuuleklaas, saab HoldFast aksessuaare paigaldada või eemaldada sekunditega selleks, et koorida tsikkel tagasi oma põhiliseks cruiser kujuks.

Lai, toestav iste ja ettepoole paigaldatud jalakontrollid aitavad kaasa juhi kolmnurgale, mis on kujundatud sobima laiale vahemikule suurustele; istmekõrgus on seatud kõigest 657,2 mm kõrgusele. Daymaker LED esituli on ümbritsetud LED signatuurvalgustusringiga ja täiendab erksat LED tagatuld(ja tagumisi LED indikaatoreid). USB laadimisport, võtmeta käivitus ja Harley-Davidson Smart turvasüsteem on standardomaduste seas.

Uued 43 mm pööratud kahvlid teevad esiotsa jäigemaks ning omavad iseärasusena ühepadrunilist amordisüsteemi täpseks juhitavuseks, stabiilsuseks ja enesekindlaks pidurdusjõudluseks – mida on edasi täiustatud läbi standardse ABSi. Sport Glide veereb uutel Mantis valatud alumiiniumratastel, 18 tolli ees ja 16 tolli taga, kaetuna Michelini Scorcher 31 performance rehvidega.

Sport Glide toob esile ka verivärske Softail üheamordilise tagavedrustuse koos hüdraulilise tagumise amordi eellaadimise kohandamisega, mida juhitakse läbi paljastatud nupu, mis asetseb parempoolse katte all. Seeläbi on lihtne mahutada pagasi ja sõitja kaalu, samal ajal säilitades optimaalne vedrustuse jõudlikkus ja juhigeomeetria.

Mustaks värvitud Milwaukee-Eight 107 jõuülekanne toob Harley-Davidson Big Twin cruiser tsiklite(kaasa arvatud uue Sport Glide’i) jõudlikkuse ja harituse uuele tasemele. Kaksiktasakaalustused on tuunitud elimineerima primaarse vibratsiooni tühikäigul, samal ajal lubades hoo pealt osal mootoriiseloomust jõuda juhini. Mootor on raamil jäikkinnitusega, mis muudab raami jäigemaks ja ühendab juhi otsemat teed pidi jõuülekandega.

Täpsus õlijahutus silindripeade kõige kuumematel osadel parandab veelgi nii juhi, kui ka reisija mugavust. 2-1 väljalaskesüsteem koos pühkiva tagumise päisega ning must summuti aitavad kaasa tsikli sportlikule stiilile, samas parandades kliirensit kurvides. Elektrooniline seguklapi kontroll võimaldab standardset elektroonilist püsikiiruse hoidjat.

Sõitjad, kes soovivad veelgi tugevamat seaduslikku Milwaukee-Eight võimekust Sport Glide’il, võivad pöörduda Harley-Davidson Genuine Motor Partsi poole  + aksessuaarid Screamin’ Eagle Performance taseme uuendustele, I taseme Street Cannon summuti  ja suurendatud sisselaske valikud kuni IV tasemeni, mis viivad silindrimahu 114 kuuptollini ja võimsuse läbi katuse!

Toimetas Ranto Lupp

Mootorratturid.ee asutaja ja toimetaja.